Z roku na rok nasze społeczeństwo jest coraz bardziej świadome w kwestii dotyczącej ochrony środowiska. Temat ekologii pojawia się niemalże we wszystkich dziedzinach życia. Wiele z nas pragnie bowiem otaczać się takimi produktami, które są bezpieczne dla zdrowia. Decydując się na pomalowanie swego mieszkania, warto wybrać farby ekologiczne do ścian pozbawione niebezpiecznych dla ludzkiego organizmu oraz środowiska rozpuszczalników organicznych oraz metali ciężkich. Jaka farba jest najlepszym wyborem?

Farby do malowania szkodliwe dla zdrowia?

Często bywa tak, że nawet drobny remont mieszkania potrafi sprawić, że poczujemy się w nim bardzo miło i przyjemnie. Wystarczy pomalować ściany czy położyć tapetę, aby wnętrze nabrało nowego wymiaru.

Wybierając farbę do malowania trzeba koniecznie zwrócić uwagę nie tylko na jej kolor, lecz także na jej właściwości oraz zawartość substancji, które mogą być szkodliwe dla zdrowia. Tylko wybór dobrej farby pozwala osiągnąć idealny efekt – zarówno pod względem wizualnym, jak i użytkowym.

Podczas zakupu farby do malowania warto zwrócić uwagę na ilość zawartych w niej Lotnych Związków Organicznych – LZO. Otóż ich wysokie stężenie oddziałuje bardzo negatywnie na układ oddechowy i krwionośny. Ponadto takie farby są jednym z istotnych źródeł zanieczyszczenia środowiska.

Obecnie obowiązujące przepisy wewnętrzne nakazują zmniejszenie emisji lotnych związków organicznych, cieczy oraz substancji stałych odparowujących w warunkach otoczenia. Zgodnie z nimi w farbach oraz lakierach stosownych w pomieszczeniach zawartość LZO powinna być ograniczona do 30 gram na 1 litr. Malując mieszkanie warto unikać takich farb, które zawierają w składzie silnie alergizujący chrom, żywice, barwniki oraz niebezpieczne dla środowiska rozpuszczalniki.

Ekologiczna farba lateksowa – idealny preparat do malowania ścian.

Z roku na rok wybór ekologicznych farb do malowania mieszkania jest coraz większy. Pośród wielu z nich można wymienić w pełni przyjazne dla środowiska naturalnego oraz ludzkiego zdrowia farby lateksowe. Receptury tych farb zostały tak opracowane, ze zostały one całkowicie pozbawione Lotnych Związków Organicznych. Preparaty te jednocześnie zachowały bardzo wysokie właściwości użytkowe.

Co więcej w ekologicznych farbach lateksowych została zmniejszona emisja uciążliwego zapachu, wydobywającego się podczas wysychania. Dzięki temu farby te są bardzo bezpieczne dla wszystkich osób, nawet bardzo wrażliwych. Takie farby można z powodzeniem stosować we wszystkich mieszkaniach, w których przebywają alergicy oraz małe dzieci.

Lateksowe farby wyróżniają się w tle wielu innych wysoką elastycznością oraz dobrym kryciem. Ponadto są one bardzo odporne na działanie pleśni oraz grzybów. Ściany pomalowane z ich pomocą są bardzo odporne na zmywania. Doskonale nadają się one do malowania ścian i sufitów zarówno w prywatnych mieszkaniach, jak i w biurach i budynkach użyteczności publicznej. Z pomocą tych farb można z powodzeniem kryć:

  • powierzchnie betonowe
  • tynki cementowe
  • tynki cementowo – wapienne
  • płyty gipsowo -kartonowe
  • tynki polimerowe

Decydując się na zakup ekologicznej farby latekoswej można pomalować każde wnętrze w wyjątkowy sposób i jednocześnie zadbać o swoje zdrowie oraz środowisko naturalne.

Artykuł sponsorowany