Wybierając materac, musimy dopilnować, aby był jak najlepiej do nas dopasowany. Ważne, aby zwrócić szczególną uwagę na jego twardość – od niej bowiem zależy, czy podłoże snu będzie dla nas komfortowe. Dowiedz się, u kogo sprawdzi się średni stopień twardości w materacach SleepMed!

Jak dobrać twardość materaca?

Twardość materaca to jeden z jego najważniejszych czynników. Odpowiada bowiem za to, czy będziemy mogli skutecznie się zrelaksować. Może też od niej zależeć, czy będziemy w stanie znaleźć wygodną pozycję snu. Chcąc dopasować model pod względem twardości, należy wziąć pod uwagę to, ile ważymy. Dla drobnych osób, których waga nie przekracza 60 kilogramów, sprawdzą się modele miękkie. Ci, którzy ważą od 60 do 80 kilo, powinni wybrać materace średniomiękkie. Jeśli nasza waga waha się między 80 a 100 kilogramów, postawmy na produkty o średniej twardości. Dla tych, których waga przekracza 100 kilo, zaleca się modele o najwyższym stopniu twardości.

Należy tego przypilnować, ponieważ inaczej możemy doświadczyć nieprzyjemnych dolegliwości. Sen na zbyt miękkim materacu może doprowadzić do nadmiernego napięcia mięśni i nieprzyjemnego zapadania się. Często też skutkuje uczuciem łamania się w kościach. Takie podłoże nie zapewni niezbędnego podparcia dla naszego ciała. Z drugiej strony, powierzchnia o za dużym stopniu twardości też nie będzie odpowiednia. Taki materac utrudni zrelaksowanie się i znalezienie wygodnej pozycji snu. Może wywołać silny ból i dyskomfort, zwłaszcza w dolnej części pleców. Długotrwałe korzystanie z nieodpowiedniego modelu może znacząco wydłużyć proces zasypiania, a do tego doprowadzić do pojawienia się problemów ze snem.

Jak zwiększyć twardość materaca?

Jeśli nasza waga waha się między podanymi wyżej twardościami, oznacza to, że materac o średniej twardości będzie dla nas odpowiedni. Kiedy ważymy nie więcej niż 80 kilogramów, wybierzmy model średniomiękki. Może się jednak okazać, że z czasem przybierzemy na wadze lub doświadczymy dolegliwości zdrowotnych, które będą wymagały od nas zainwestowania w model o wyższym stopniu twardości. Chcąc zwiększyć twardość powierzchni, możemy zainwestować w matę kokosową. Dzięki niej podłoże stanie się znacznie solidniejsze, a do tego zyska na trwałości. Skutecznie podnosi twardość modelu i przyczynia się również do przedłużenia jego żywotności. Powoduje, że powierzchnia robi się bardziej wytrzymała i odporna na eksploatację. Pozwala to zapobiec wgnieceniom czy odkształceniom, które mogłyby być przyczyną sporego dyskomfortu. Mata kokosowa ponadto zwiększa oddychalność materaca, jako że włókno kokosowe wyróżnia się świetną sprężystością i przewiewnością. To między innymi dlatego wpływa na skuteczną cyrkulację powietrza. Bez problemu odprowadza wilgoć, dzięki czemu niweluje ryzyko rozwoju drobnoustrojów. Z racji tego, że zastosowano w niej naturalne komponenty, czyli włókno kokosowe i mleczko kauczukowe, gwarantuje wysoki poziom higieny i bezpieczny sen.

Regulacja twardości

Modele SleepMed umożliwiają nam bardzo proste dopasowanie podłoża do naszych preferencji. Pozwala na to opcja regulacji twardości. W modelach z serii Standard i Hybrid jest to możliwe dzięki ruchomej warstwie pianki termoelastycznej VitaRest®. Rozpinany pokrowiec pozwala na wyjęcie jej i przełożenie na drugą stronę materaca. Produkty z kolekcji Plus i Hybrid Plus zawierają z kolei odpinany top wykonany z pianki termoelastycznej, którego wystarczy przepiąć, aby uzyskać podłoże o nowym stopniu twardości. Top może być również wykorzystany jako niezależny materac nawierzchniowy. Regulacja twardości znacząco zwiększa nasz komfort, a do tego daje nam gwarancję tego, że nawet jeśli nasze preferencje co do powierzchni snu się zmienią, wciąż będziemy mogli cieszyć się wypoczynkiem na najwyższym poziomie.

7 stref komfortu

Inny element, dzięki któremu możemy korzystać z dobrze dopasowanego podłoża i optymalnej twardości, to 7 stref komfortu. Jest to specjalne podzielenie powierzchni na poszczególne przestrzenie, które dopasowane są do kluczowych części ciała. Możemy wyszczególnić strefę głowy, ramion, pleców, miednicy, bioder, kolan oraz stop. Każda z nich cechuje się innym stopniem twardości, dopasowanym do potrzeb danej partii ciała – na przykład strefa bioder będzie twardsza niż strefa głowy. Pozwala to na prawidłowe podparcie kręgosłupa na całej jego długości i zredukowanie nieprzyjemnych dolegliwości związanych ze źle dobraną twardością.

Materac SleepMed o średnim stopniu twardości – jaki wybrać?

Dzięki możliwości regulacji twardości każdy z modeli SleepMed może okazać się odpowiedni dla tych, którzy poszukują średniego stopnia twardości. Jeśli oprócz tego zależy nam na solidnym podparciu całego ciała, powinniśmy zdecydować się na materac z wypełnieniem hybrydowym. Stanowi on połączenie warstwy pianki z warstwą sprężyn i pozwala cieszyć się właściwościami obu tych rodzajów wypełnienia. Jest szczególnie polecany parom, ponieważ wykorzystanie tak licznych komponentów powoduje, że każda ze stron będzie usatysfakcjonowana podłożem snu. Wpływa to również na osiągnięcie większej wysokości modelu, która ułatwia podnoszenie się z łóżka. W modelu SleepMed Hybrid Premium zastosowano piankę termoelastyczną VitaRest®, która reaguje na wytwarzaną przez nas temperaturę. Znana jest ze swojej miękkości i elastyczności. Do zapewnienia trwałego, optymalnego podparcia przyczynia się warstwa 7-strefowych sprężyn typu Multi. Gwarantują one anatomiczne wsparcie, a do tego oferują dwa razy więcej punktów podparcia niż standardowe modele kieszeniowe.

Dopasowując materac pod kątem twardości, zyskamy pewność, że nasze podłoże snu będzie komfortowe i zapewni nam niezbędne podparcie. Średniomiękki model zalecany jest tym osobom, których waga waha się od 60 do 80 kilogramów. Materac o średniej twardości sprawdzi się u tych, którzy ważą 80 do 100 kilogramów.

ostrzeżenie wyrób medyczny
Materac SleepMed Hybrid Premium jest przeznaczony do profilaktyki wad rozwojowych układu ruchowego (mięśniowo-kostnego) oraz zdrowego snu. Producent: SleepMed. Przedstawiciel i prowadzący reklamę: ABCOMFORT Sp. z o.o.