Nie można ukryć, że poduszki o oryginalnym kształcie czy ciekawych kolorach przyciągają uwagę. Musimy jednak pamiętać, że głównym zadaniem poduszki jest zapewnienie optymalnego podparcia naszym kręgom szyjnym. Sprawdź, jakie modele poduszek SleepMed wybrać!

Poduszka – jak ją wybrać?

Choć za najważniejszy element w sypialni uważa się materac, poduszka też posiada istotne znaczenie. Jej zadaniem jest zapewnienie prawidłowego podparcia dla odcinka szyjnego kręgosłupa. Odpowiada za odpowiednie ułożenie głowy, karku i szyi. Dobrze dopasowany model pomaga zredukować nieprzyjemne dolegliwości, takie jak ból, napięcie czy dyskomfort w tych częściach ciała. Poduszki SleepMed ułatwiają rozluźnienie się i sprzyjają jakościowemu wypoczynkowi. Ważne, aby produkt był dopasowany do pozycji, w której najczęściej zasypiamy. Inne poduszki sprawdzą się dla osób śpiących na boku, a inne dla tych, którzy preferują leżeć na plecach. Musimy pamiętać o tym, że spanie na brzuchu jest bardzo niekorzystne – wywołuje nadmierne napięcie i zmusza do nienaturalnego ułożenia kręgosłupa.

SleepMed Comfort Pillow

W ofercie SleepMed znajdziemy między innymi poduszkę SleepMed Comfort Pillow. To produkt wykonany z innowacyjnej pianki Visco. Wyróżnia się ona właściwościami termoelastycznymi, co oznacza, że dopasowuje się do naszych naturalnych krzywizn pod wpływem ciepła, które wytwarzamy. Dzięki temu może idealnie się do nas dostosować. Powoduje, że między poduszką a naszym ciałem nie ma wolnej przestrzeni, dzięki czemu możemy skutecznie się odprężyć. Co więcej, warstwa pianki skutecznie redukuje napięcie, dyskomfort i ból mięśni. Ma ergonomiczny kształt, przez co kręgi szyjne mają zagwarantowane optymalne podparcie, które umożliwia zachowanie naturalnej, zdrowej pozycji snu. W pokrowcu poduszki zastosowano nowoczesną taśmę 3D, która odpowiada za skuteczną wentylację wkładu i oddziałuje korzystnie na poziom higieny snu. Pokrowiec można łatwo ściągnąć i dać do prania, aby zadbać o jego czystość. Poduszka sprawdzi się u tych, którzy śpią na boku lub na plecach.

SleepMed Premium Pillow

Bardzo dobrym wyborem będzie również model SleepMed Premium Pillow. Wyróżnia się uniwersalnym kształtem, który zadowoli zarówno tych, którzy lubią leżeć na boku, jak i tych, którzy preferują sen na plecach. Jej wkład został wykonany z pianki termoelastycznej. Za każdym razem dopasowuje się ona indywidualnie do ułożenia głowy użytkownika. Coś, co wyróżnia ją spośród innych modeli, to wysoka gęstość i otwartokomórkowa struktura, która gwarantuje znakomitą cyrkulację powietrza. Dba o optymalny przepływ powietrza wewnątrz wkładu, czym przyczynia się do ograniczenia rozwoju bakterii, roztoczy, kurzu i innych drobnoustrojów. Oprócz tego skutecznie odprowadza wilgoć, dlatego może być stosowana przez tych, którzy zmagają się z alergiami. Poduszka wspiera odcinek szyjny kręgosłupa na całej jego długości i minimalizuje nieprzyjemne napięcie nagromadzone w mięśniach.

SleepMed Supreme Pillow

Dla tych, którzy poszukują komfortu na najwyższym poziomie, sprawdzi się poduszka SleepMed Supreme Pillow. Ma ergonomiczny kształt, co oznacza, że skutecznie dopasowuje się do naszych naturalnych krzywizn. Została wykonana z innowacyjnego tworzywa, jakim jest carbon. Zastosowanie włókien węglowych na jej powierzchni ma na celu wyeliminowanie ładunków elektrycznych, które gromadzą się na ludzkim ciele. Sprzyja to redukcji odczuwanego przez nas stresu i umożliwia lepszy wypoczynek. Z tego względu model polecany jest tym, którzy na co dzień mają problem ze zrelaksowaniem się, na przykład z powodu szybkiego trybu życia. Poduszka jest ponadto wyposażona w specjalne otwory wentylacyjne, dzięki którym zostaje zachowana skuteczna cyrkulacja powietrza. Odpowiednia wentylacja redukuje nieprzyjemne zapachy, a do tego zmniejsza ryzyko rozwoju drobnoustrojów czy wilgoci. Jej wyjątkowa budowa powoduje, że będzie odpowiadać szczególnie tym, którzy śpią na brzuchu lub na boku. Model również posiada pokrowiec z taśmą 3D, który pozwala na zachowanie optymalnego poziomu higieny snu.

Właściwości ortopedyczne

Jeśli zależy nam na tym, aby zmniejszyć ból karku i szyi, powinniśmy ponadto zainwestować w materac z właściwościami ortopedycznymi. To niezwykle przydatna cecha, która sprawia, że model zapobiega pogłębianiu dysfunkcji kręgosłupa. Minimalizuje też ryzyko pojawienia się nowych schorzeń. Skutecznie redukuje ból i dyskomfort, a do tego rozluźnia mięśnie, pozbywając się nagromadzonego w nich napięcia. Materac ponadto zadba o swobodny przepływ krwi i dotlenienie tkanek.

7 stref komfortu

W zachowaniu optymalnego podparcia dla odcinka szyjnego kręgosłupa pomoże nam podzielenie materaca na 7 stref komfortu. Dzięki temu innowacyjnemu zabiegowi przestrzeń modelu indywidualnie dopasowuje się do danej części ciała i gwarantuje jej odpowiednie podparcie. Możemy wyróżnić strefę głowy, ramion, pleców, miednicy, bioder, kolan oraz stóp. Każda z nich charakteryzuje się odmiennym stopniem twardości. Kolejnym elementem, który umożliwi nam zredukowanie nieprzyjemnych dolegliwości, jest możliwość regulacji twardości. Dzięki niej możemy dopasować podłoże snu do aktualnych preferencji i zapewnić sobie zdrowe, bezpieczne podparcie. Materace SleepMed zapewniają nawet 6 różnych twardości w jednym modelu. W zależności od produktu, wystarczy przełożyć ruchomą warstwę pianki lub przepiąć odpinany top na drugą stronę materaca.

Ból karku czy szyi może skutecznie utrudnić spokojny wypoczynek. Na szczęście możemy skorzystać z poduszek SleepMed, które gwarantują optymalne podparcie dla odcinka szyjnego kręgosłupa i zapobiegają nieprzyjemnym dolegliwościom. Posiadają też dodatkowe właściwości, które sprawiają, że nasz sen może stać się jeszcze przyjemniejszy.

ostrzeżenie wyrób medyczny
Materace SleepMed są przeznaczone do profilaktyki wad rozwojowych układu ruchowego (mięśniowo-kostnego) oraz zdrowego snu. Producent: SleepMed. Przedstawiciel i prowadzący reklamę: ABCOMFORT Sp. z o.o.