Każdy z nas posiada ulubioną pozycję snu, która pozwala mu się rozluźnić i szybko zasnąć. Nie oznacza to jednak, że wszystkie pozycje są odpowiednie dla naszego zdrowia, zwłascza jeśli nie posiadamy właściwie dobranego materaca. Jego wybór powinien być uwarunkowany pozycją, w której najczęściej śpimy, aby nasze ciało pozostało dobrze wsparte, a kręgosłup mógł zachować swoją naturalną krzywiznę. Na uwagę zdecydowanie zasługują tutaj materace SleepMed, które dzięki swoim zaawansowanym technologiom oferują różne rozwiązania do indywidualnych potrzeb każdego użytkownika.

Pozycja na plecach

Spanie na plecach jest uznawane za najzdrowszą i najbezpieczniejszą pozycję wypoczynku. W tym przypadku równomiernie rozkłada się ciężar ciała i minimalizuje się nacisk na kręgosłup czy inne obszary sylwetki. Nie oznacza to natomiast, że osoby wypoczywające w ten sposób, nie potrzebują odpowiedniego materaca. Jest on kluczem do utrzymania kręgosłupa w jego naturalnej krzywiźnie, nie narażając go na nadmierne zapadanie się ciała czy niebezpieczne wygięcie. Użytkownicy śpiący na plecach powinni wyposażyć się w stabilne podłoże do snu oferujące kompleksowe wsparcie całego ciała. Dobrym rozwiązaniem będą materace średniotwarde oraz twarde, które zapobiegają nienaturalnym zakrzywieniom pleców. Miękkie modele mogą nie być w stanie dostatecznie wesprzeć kręgosłupa, co nierzadko prowadzi do porannych dolegliwości bólowych. Warto rozważyć materac SleepMed Hybrid Premium, który dzięki wykorzystaniu sprężyn kieszeniowych typu Multi doskonale podpiera całe ciało w czasie snu. Charakteryzuje się on elastycznością punktową, co oznacza, że każda część ciała otrzymuje odpowiedni dla niej nacisk. Jednocześnie materac oferuje kompromis między stabilnym ułożeniem sylwetki a swobodą ruchu. Podłoże dostosowuje się do indywidualnych krzywizn ciała użytkownika, gwarantując wsparcie dla kręgosłupa, które jest tak istotne podczas snu na plecach. Materac oferuje nawet delikatny efekt masażu, dzięki czemu wypoczynek staje się jeszcze przyjemniejszy. To z kolei istotne dla tych, którzy nie przywykli do snu na plecach, a chcą to w najbliższym czasie zmienić w trosce o swoje zdrowie. Materac Hybrid Premium pozwala również regulować twardość powierzchni dzięki ruchomym warstwom wypełnienia. W efekcie możemy uzyskać średniotwarde lub twarde podłoże, idealne dla zdrowia naszego kręgosłupa.

Pozycja na boku

Spanie na boku jest niewątpliwie najczęściej wybieraną przez nas opcją. Podobnie jednak jak w przypadku wypoczynku na plecach, nie obędzie się bez doboru właściwego materaca, który dobrze wesprze kręgosłup. W tej pozycji szczególnego podparcia wymagają biodra, nierzadko zapadające się w wypełnienie podłoża. Z drugiej strony materac może wywoływać nadmierny nacisk na ten obszar i często także na strefę ramion, co rano powoduje prawdziwy dyskomfort. Warto rozważyć tutaj materac o wypełnieniu piankowym ze zdolnością do dopasowywania się do anatomicznej budowy ciała. Wówczas powierzchnia idealnie przylega do naszej sylwetki, nie narażając jej na nadmierne zapadanie się w podłoże. Być może model SleepMed Comfort Plus będzie na to doskonałą odpowiedzią. Jest to materac opierający się na piance termolestycznej VitaRest, która pod wpływem ciepła ciała staje się bardziej plastyczna i dostosowuje się do krzywizn sylwetki użytkownika. W ten sposób zapewnia zarówno wygodę snu, jak i właściwe wsparcie kręgosłupa. Dużą rolę naturalnie odgrywa także pianka wysokoelastyczna VPPHR, która jest gwarancją wytrzymałości materaca. Produkt nie ulega szybkiemu zużyciu, zapewniając komfort na długie lata użytkowania. Poza tym posiada on właściwości ortopedyczne, które mogą być istotne dla osób w okresie rehabilitacji czy ze schorzeniami stawów lub mięśni. Zapobiega on pogłębianiu się dysfunkcji, doskonale łagodzi dolegliwości bólowe oraz umożliwia swobodny przepływ krwi. Świetnie nadaje się dla osób, które wypoczywają na boku i chcą pozbyć się nieprzyjemnego uczucia drętwienia kończyn. Materac nie wywołuje dużego nacisku na ciało, który mógłby blokować kanały żylne, a tym samym ograniczać przepływ krwi wywołujący ostatecznie dyskomfort. Produkt oferuje kompromis między doskonałym wsparciem sylwetki a uczuciem błogiego odprężenia. Podobnie jak w przypadku modelu Hybrid Premium także umożliwia dobór twardości podłoża. Dla użytkowników śpiących na boku zaleca się wariant bez topu, który oferuje podwyższoną elastyczność materaca.

Pozycja na brzuchu

Nie każdy jest świadomy, że spanie na brzuchu może prowadzić do nadmiernych napięć mięśni i obszarów wokół kręgosłupa, w szczególności jeśli podłoże nie zapewnia odpowiedniego wsparcia. Ta pozycja jest więc nie najlepszym rozwiązaniem mogącym przyczynić się do bardziej poważnych schorzeń kręgosłupa. Uniknąć tego możemy za pomocą produktów SleepMed, które niezależnie od pozycji snu gwarantują kompleksowe podparcie sylwetki. Umożliwiają zachowanie kręgosłupa w naturalnej dla niego krzywiźnie, nie narażając także użytkownika na zapadanie się bioder i klatki piersiowej. Doskonałym tego przykładem jest model SleepMed Supreme Plus – to materac zapewniający dostateczne podparcie całego ciała dzięki zdolności do indywidualnego dopasowania. Termoelastyczna pianka VISCO wyprofilowana w 7 stref komfortu zapewnia przyjemne odciążenie dla kręgosłupa i anatomiczne wsparcie. Nie pozwala na występowanie naprężeń w okolicach karku i ramion, które bardzo często występują podczas wypoczynku na brzuchu. Jest to także materac aż o 6 twardościach, co daje nam możliwość dostosowania podłoża do osobistych potrzeb. Przykładowo ułożenie warstw zielona-szara-biała oferuje większą miękkość, a zaś układ szara-zielona-biała zapewnia podwyższoną elastyczność oraz twardość podłoża.

Śpiąc na brzuchu, nie powinniśmy jednak zapominać o doborze odpowiedniej poduszki SleepMed. Model Supreme Pillow jest dedykowany dla osób stosujących tę pozycję, ponieważ pozwala zachować prawidłowe ułożenie kręgosłupa. Poduszka znacząco podnosi komfort snu, zmniejszając nacisk w odcinku szyjnym, dzięki czemu możemy uniknąć porannego dyskomfortu oraz bólu. Model ten posiada też ergonomiczny kształt zaprojektowany z myślą o dostatecznym wsparciu głowy oraz karku. W ten sposób jesteśmy w stanie utrzymać prawidłową pozycję całego ciała, jednocześnie ciesząc się komfortem i regenerującym wypoczynkiem.

Aby sen mógł pozostać bezpieczny, a tym samym nasz kręgosłup zdrowy, należy uwzględnić w swoim otoczeniu sypialnianym odpowiedni model materaca SleepMed. Właściwe podłoże do wypoczynku to klucz do zachowania optymalnego wsparcia i wygody. W zależności jednak od pozycji, w której najczęściej śpimy, warto zwrócić uwagę na konkretne właściwości materaca oraz jego twardość. Wybierając modele SleepMed, inwestujemy w lepszy sen i lepsze samopoczucie każdego dnia.

ostrzeżenie wyrób medyczny

Materace SleepMed Comfort Plus, Supreme Plus, Hybrid Premium są przeznaczone do profilaktyki wad rozwojowych układu ruchowego (mięśniowo-kostnego) oraz zdrowego snu. Producent: SleepMed. Przedstawiciel i prowadzący reklamę: ABCOMFORT Sp. z o.o.