Mówiąc o zdrowym wypoczynku, mamy na myśli nie tylko wygodę użytkownika, ale także czyste warunki snu. Oznacza to, że w naszym bliskim otoczeniu nie powinny znajdować się zanieczyszczenia, które mogłyby zakłócić nasz spokój i doprowadzić np. do reakcji alergicznych. Szczególnie ważny jest wybór materaca SleepMed umożliwiający zachowanie higienicznego środowiska wypoczynku. Nie powinniśmy jednak zapominać, że czystość otoczenia, a więc sypialni, wpływa też na kondycję podłoża, a tym samym na jakość naszego snu. Jakie kroki można podjąć, aby utrzymać materac SleepMed w idealnym stanie?

Znaczenie czystości otoczenia

Wszyscy powinniśmy być świadomi, że czystość pomieszczenia, w którym wypoczywamy, ma bezpośredni wpływ na kondycję i czystość naszego materaca. Kurz, roztocza oraz inne zanieczyszczenia nieustannie osiadają na powierzchniach, w tym m.in. na łóżku, przenikając następnie do wnętrza materaca i prowadząc do obniżenia jego trwałości. To doskonała okazja dla rozwoju pleśni, co ostatecznie skutkuje całkowitym zużyciem produktu – nie nadaje się on już do dalszego użytku. Dbałość o porządek w sypialni to kluczowy krok do zachowania zdrowego snu, a tym samym dobrego samopoczucia na co dzień. Nie powinniśmy zapominać o regularnym wycieraniu kurzu, odkurzaniu podłogi i wietrzeniu pomieszczenia w celu także zachowania odpowiedniego poziomu wilgotności. Otwieranie okna w sypialni umożliwia swobodną cyrkulację powietrza i jego wymianę we wnętrzu materaca SleepMed. Przekłada się to również na skuteczne odprowadzanie zanieczyszczeń, a szczególnie alergenów, które dokuczają nam podczas wiosennych i letnich miesięcy. Nie zapominajmy przy tym o regularnej wymianie pościeli. Zaleca się, aby robić to przynajmniej raz na tydzień. Na pościeli osiada mnóstwo martwego naskórka, włosów, potu oraz oczywiście kurzu, co może prowadzić do większego rozwoju mikroorganizmów. Poza tym wyobraźmy sobie, że z tak zanieczyszczoną pościelą codziennie przez wiele godzin ma kontakt nasza skóra – brak regularnego prania tych materiałów może skutkować podrażnieniami i wysypką.

Pielęgnacja materaca SleepMed

Choć materace SleepMed cechują się wysokimi walorami higienicznymi, to jednak wpływ zanieczyszczonego otoczenia może być tutaj duży i sprawić, że podłoże utraci swoje cenne właściwości. Wraz z regularnym sprzątaniem sypialni, powinniśmy pamiętać o pielęgnacji swojego materaca do snu. W innym wypadku nawet wysprzątane do cna otoczenie nie zapewni nam czystych warunków wypoczynku, skoro materac pozostanie zabrudzony. Co należy zatem robić? Przede wszystkim dbajmy o regularne odkurzanie materaca. W tym celu możemy użyć specjalnego odkurzacza piorącego, który dokładnie wyczyści wypełnienie produktu. Takie odkurzanie warto przeprowadzać co kilka miesięcy, aby odświeżyć wnętrze materaca i usunąć zanieczyszczenia z jego powierzchni. Oczywiście istnieją domowe sposoby na czyszczenie materaca, ale niestety nie zawsze będą one na tyle skuteczne.

W modelach SleepMed posiadamy oprócz tego zdejmowany pokrowiec, który można śmiało wyprać w pralce w temperaturze do 60 stopni Celsjusza. Pranie pokrowca zaleca się z kolei co 3-6 miesięcy, aby pozbyć się takich zanieczyszczeń, jak pot, martwy naskórek czy ewentualne zabrudzenia w wyniku nieszczęśliwych wypadków, np. z krwi. Pokrowiec zapobiega przepuszczaniu cieczy do głębszych warstw materaca, zachowując jego doskonałą kondycję i czystość. Zauważyć to możemy m.in. na przykładzie modelu SleepMed Comfort. To świetny produkt o dużej przewiewności i właściwościach hipoalergicznych, dzięki którym jego pielęgnacja jest znacznie ułatwiona.

W przypadku modeli SleepMed ważna jest również rotacja materaca. Jego regularne obracanie umożliwia przedłużenie żywotności podłoża do snu, pozwalając na swobodny obieg powietrza we wnętrzu. Natomiast w celu dodatkowej ochrony dobrym rozwiązaniem będzie ochraniacz na materac SleepMed. To produkt charakteryzujący się nie tylko wysokim poziomem trwałości, ale także wodoodpornością czy przewiewnością. Doskonale zabezpiecza materac główny przed uszkodzeniami mechanicznymi i zabrudzeniami, zapobiegając przeniknięciu brudu do głębszych warstw materaca. Poza tym ochraniacz jest bardzo łatwy do utrzymania w czystości. Można go prać w pralce w temperaturze do 90 stopni Celsjusza, zachowują jeszcze wyższy poziom higieny otoczenia. Dzięki takiemu rozwiązaniu jesteśmy w stanie zadbać o czystość materaca, poprawiając jednocześnie jakość swojego snu.

Innowacyjne technologie w materacach SleepMed

W ofercie SleepMed nie brakuje technologii, które pozwalają zadbać o czyste środowisko wypoczynku. Dlatego też rozważenie produktów tej marki może znacznie przełożyć się na ogólną higienę otoczenia sypialnianego. Bez wątpienia dużą rolę odgrywa tutaj technologia Airforce. Jest to system stosowany w materacach SleepMed, który opiera się na zwiększeniu przewiewności wkładu. Pianka zostaje nacięta w specjalną kartkę wentylacyjną, tworząc dodatkowe kanały umożliwiające sprawniejszy przebieg powietrza w wypełnieniu materaca. Nacięcia powstają zarówno w pionie, jak i poziomie, a więc cyrkulacja zachodzi we wszystkie strony. Dzięki temu ciepło i wilgoć są skuteczniej odprowadzane, a użytkownik może cieszyć się chłodną i suchą powierzchnią wypoczynku. Nawet więc w przypadku największych letnich upałów czy dużej wilgotności powietrza, materac nie pozwala na magazynowanie się wilgoci wewnątrz swojego wypełnienia, zachowując nienaganną czystość. Inną technologią stosowaną przez markę SleepMed są innowacyjne pianki naturalne charakteryzujące się doskonałymi właściwościami higienicznymi. Duże znaczenie ma tutaj olejek rycynowy, który pojawia się na miejscu szkodliwych sztucznych związków chemicznych, często obecnych w tradycyjnych materacach. Pozwala on zwiększyć przewiewność podłoża do snu, a ponadto wykazuje silne działanie nawilżające. W ten sposób materac zachowuje czyste wypełnienie o długiej żywotności. Oprócz olejku rycynowego marka stawia również na olej sojowy, który posiada podobne właściwości hipoalergiczne. Jest on całkowicie ekologiczny i przyjazny środowisku.

Okazuje się, że czystość otoczenia diametralnie wpływa na kondycję i czystość samego materaca do snu. Jeśli chcemy zadbać o swój higieniczny wypoczynek i wytrzymałość swojego podłoża, warto zwrócić uwagę na zachowanie porządku w przestrzeni sypialnianej. Poza tym kluczowa może okazać się inwestycja w sprawdzone produkty marki SleepMed, które zwiększają czystość warunków snu. Pielęgnacja samego materaca także będzie istotnym krokiem dla utrzymania higienicznego środowiska wypoczynkowego.

ostrzeżenie wyrób medyczny

Materace SleepMed Comfort są przeznaczone do profilaktyki wad rozwojowych układu ruchowego (mięśniowo-kostnego) oraz zdrowego snu. Producent: SleepMed. Przedstawiciel i prowadzący reklamę: ABCOMFORT Sp. z o.o.