Każdy z nas doskonale zdaje sobie sprawę z tego, jak istotną rolę w naszym życiu odgrywa zdrowy sen. Dlatego tak ważne jest, żeby zadbać o każdy aspekt, który pomoże nam się dobrze wyspać. Jako rodzic z pewnością szukasz idealnej kołderki dla Twojego dziecka. Takiej, która będzie wygodna i praktyczna, a jednocześnie dostarczy odpowiednią ilość ciepła. Właśnie taka jest kołdra bambusowa. Co warto o niej wiedzieć?

  1. Kołdra bambusowa: czym się charakteryzuje?
  2. Pościel bambusowa dla dzieci: zalety

Troska o maluszka przejawia się także poprzez dobieranie odpowiednich produktów. A kołdra jest jednym z tych, z którymi niemowlę spotyka się na co dzień. Dlatego warto poznać tkaninę bambusową, która jest wyjątkowo przytulna dla skóry malucha.

1. Kołdra bambusowa: czym się charakteryzuje?

Bambus to wyjątkowa roślina, która charakteryzuje się swoją niezwykłą trwałością i lekkością. Kołdry wykonane z tej tkaniny to nowość na polskim rynku, ale w ekspresowym tempie zyskują na popularności. Kołdry z włókien bambusowych są przewiewne i lekkie, a ze względu na unikalne właściwości są doskonałym produktem dla alergików.

Kołdra bambusowa pomaga zadbać o higienę snu, posiada właściwości antybakteryjne oraz antygrzybiczne. Ponadto łatwo zadbać o odpowiednią pielęgnację kołdry bambusowej, dzięki czemu łatwiej zapobiegać występowaniu rozwoju mikroustrojów.

Kołdra bambusowa dla dzieci: dlaczego warto

Warto też nadmienić, że tkanina bambusowa to produkt EKO, przyjazny środowisku. Bambus rośnie szybko, a do jego uprawy nie wykorzystuje się pestycydów.

2. Pościel bambusowa dla dzieci: zalety

Zbliżają się letnie upały. W tym czasie często dochodzi do przegrzania, przez co ciężko nam się wyspać. Jeśli nie chcemy, by nasze dziecko często się wybudzało, warto postawić właśnie na kołdry bambusowe.najlepsze kołdry bambusowe

Kołdra bambusowa ma niezwykłe właściwości termiczne. Latem materiał ten przyjemnie chłodzi, a zimą, przy niskich temperaturach, daje więcej ciepła. Dlatego kołdry bambusowe doskonale sprawdzają się o każdej porze roku i dbają o komfortowy sen. Śmiało można je też określić produktami do zadań specjalnych.

Włókno bambusowe jest też niezwykle chłonne, chłonie trzykrotnie więcej wilgoci niż np. bawełna. Dodatkowo posiada naturalne właściwości antybakteryjne i chroni przed rozwojem pleśni i grzybów. Dlatego wiskoza bambusowa stała się jednym z ulubionych materiałów producentów, działających w przemyśle tekstylnym. Warto przyjrzeć się też innym produktom, jak pościel bambusowa.najlepsze kołdry dla dzieci

Na kołdrę bambusową warto postawić także wtedy, gdy szukamy produktu, który chroni przed szkodliwymi promieniami UV.

Artykuł sponsorowany