Jak wiadomo, wszystkie materace dostępne na rynku różnią się od siebie właściwościami, zastosowanym wkładem czy budową. Najbardziej zróżnicowaną grupą są jednak materace piankowe, które poprzez zastosowanie różnego rodzaju komponentów posiadają wiele dobroczynnych właściwości, które można z łatwością dopasować do oczekiwań użytkownika. Dlaczego zatem warto zwrócić uwagę akurat na te modele oraz czym wyróżniają się poszczególne produkty?

Dlaczego materace piankowe zapewniają zdrowy sen?

Materace piankowe to wyjątkowe podłoża do spania, które gwarantują świetne podparcie dla kręgosłupa oraz stabilizują całe nasze ciało w trakcie wypoczynku, dzięki czemu jesteśmy w stanie efektywnie się wysypiać, co bezpośrednio przekłada się dobre samopoczucie w ciągu dnia. Materace piankowe wyróżniają się przede wszystkim antyalergicznymi właściwościami oraz zastosowaniem 7 stref twardości, by jak najlepiej dopasowywać się do ciała użytkownika, jak np. w modelu Hiding Boogie. Model ten z powodzeniem może być stosowany przez osoby borykające się na co dzień z bólami lub różnego rodzaju schorzeniami kręgosłupa.

Materace piankowe – czym się charakteryzują?

Materace piankowe w swoim wnętrzu mogą posiadać różnego rodzaju pianki, które różnią się od siebie właściwościami i twardością. Wyróżnić można piankę:

  • termoelastyczną, która reaguje na nacisk i ciepło ciała – znaleźć ją można w modelu SleepMed Comfort, posiadającym status wyrobu medycznego.
  • wysokoelastyczną – odporna na odkształcenia, charakteryzująca się dużą wytrzymałością, dzięki czemu przed długi czas zachowuje swoje pierwotne właściwości.
  • lateksową, która doskonale dopasowuje się do kształtu ciała i zapewnia stabilne podparcie dla sylwetki przez całą noc – znaleźć ją można np. w modelu Hilding Melody.

Oczywiście jest to podstawowy podział, ponieważ na rynku istnieje więcej rodzajów pianek – właśnie dlatego przed zakupem materaca do swojej sypialni warto zapoznać się ze wszystkimi właściwościami, które posiada, by jak najlepiej dopasować dany model do swoich potrzeb.

Dla kogo materace piankowe będą idealne?

Materace piankowe to jedne z najpopularniejszych modeli na rynku – głównie ze względu na swoje uniwersalne właściwości. Dzięki temu sprawdzą się one u:

  • dzieci i nastolatków,
  • seniorów,
  • par i singli,
  • alergików,
  • osób schorowanych.

Innowacyjna budowa, wnętrze oraz właściwości – wszystko w przekłada się na wysokiej jakości wypoczynek oraz zdrowy sen. Właśnie dlatego warto rozważyć zakup materaca piankowego, który jest ceniony za wachlarz dobroczynnych dla każdego właściwości.