Dobrze dobrane i wygodne podłoże do snu może zapewnić spokojny wypoczynek każdej nocy. Jednak zakup idealnego materaca to spore wyzwanie. Jeśli więc oczekujesz najwyższego komfortu użytkowania i bardzo dobrej elastyczności, koniecznie zwróć uwagę na modele sprężynowe, które z roku na rok coraz bardziej zyskują na popularności.

Czym są materace sprężynowe?

Materace sprężynowe, w których zastosowano najwyższej jakości materiały, to trwałe i odporne na wszelkie odkształcenia podłoża. Zastosowane we kładzie sprężyny zostały umieszczone w osobnych kieszonkach, dzięki czemu pracują w sposób samodzielny – pozwala to na uzyskanie doskonałej elastyczności podłoża. Tego typu modele są całkowitym przeciwieństwem materacy bonelowych, których sprężyny są ze sobą połączone i łatwo się odkształcają. Materace kieszeniowe można podzielić ze względu na wielkość oraz średnicę sprężyny – w związku z tym wyróżniamy modele kieszeniowe (standardowe), multipocket (o mniejszej średnicy, zastosowane zostały np. w Hilding Flamenco) oraz Pocket Plus (jeszcze mniejsze, zapewniające najwyższy poziom elastyczności).

Materace sprężynowe – poznaj ich cechy!

Materace sprężynowe posiadają wiele charakterystycznych cech, które wynikają głównie z rodzaju zastosowanego wkładu. Wśród nich wymienić można:

  • redukcję drgań – rozwiązanie idealne dla par, ponieważ ruchy partnera są praktycznie nieodczuwalne.
  • wysoką elastyczność punktową, pozwalająca na uginanie się materaca jedynie w miejscu nacisku.
  • sprężystość podłoża, która gwarantuje odpowiednie podparcie całego ciała podczas wypoczynku.

Oczywiście to nie wszystko! Każdy model kieszeniowy posiada również indywidualne właściwości, ponieważ, np. w materacu SleepMed Hybrid Supreme do wkładu multipocket została dołożona wysokiej jakości pianka termoelastyczna oraz wysokoelastyczna, przez co stał się on podłożem hybrydowym. Dodatkowo odznacza się naprawdę dobrym obiegiem powietrza wewnątrz wkładu, który wynika z zastosowania technologii Airforce. Co więcej, posiada cztery twardości, dzięki którym każdy z nas może dospawać odczuwalną twardość do własnych preferencji.

Dla kogo materace sprężynowe będą najlepsze?

Wiele osób zastanawia się, czy wybrany materac w 100% spełni jego oczekiwania. Jest to jak najbardziej możliwe, jeśli tylko weźmiemy pod uwagę swoje indywidualne preferencje, wiek, wzrost i ewentualne schorzenia. Dla kogo zatem materac sprężynowy będzie dobrym wyborem? Tego typu modele są dość uniwersalne, dlatego przy zakupie należy brać pod uwagę indywidualne właściwości, wynikające z rodzaju zastosowanego wkładu. Jednak zazwyczaj materace sprężynowe, jak np. Hilding Makarena zalecane są osobom, które preferują niezwykle sprężyste podłoże lub parom, dla których szczególną zaletą będzie redukcja drgań.

Już dziś w naszej sypialni zagości na stałe może materac sprężynowy. Zapewni on innowacyjny komfort wypoczynku, ale nie tylko! Sprawdź ofertę w swoim mieście i zacznij się zdrowo i komfortowo wysypiać.