Każdy z nas chce wypoczywać w komfortowych warunkach. Niestety, czasem są one zależne od panującej za oknem pogody. Upalne lub lodowate noce nie wpływają korzystanie na sen, gdyż w wielu sytuacjach utrudniają zasypianie, prowadząc kolejno do przegrzania lub wychłodzenia organizmu. Ma to miejsce, szczególnie gdy chcemy otworzyć okno w celu wywietrzenia sypialni. Na szczęście istnieją sposoby na odpowiedni komfort termiczny w czasie snu.

Jak zapewnić sobie komfort termiczny latem?

Lato to czas upałów. Doskwierają nam one w dzień, a także w nocy, gdy temperatura jest powyżej 23°C. Wówczas człowiek poci się czy nie może zasnąć. Na szczęście odpowiednio zaaranżowana sypialnia może zapewnić nam ulgę! A w jaki sposób? Przede wszystkim warto postawić na:

  • chłodzące tekstylia – wykorzystują one zaawansowane technologie, które pomagają regulować temperaturę ciała,
  • klimatyzator – poprzez precyzyjną regulację temperatury w sypialni jesteśmy w stanie zagwarantować sobie komfortowy wypoczynek,
  • rośliny – nsa one doskonałym sposobem na stworzenie oazy świeżość, gdyż poprawiają jakość powietrza i zwiększają poziom wilgoci,
  • rolety – umożliwiają nam panowanie nad światłem i często ciepłem, przez co pomieszczenie nie nagrzewa się tak bardzo w ciągu dnia.

Jak zadbać zimą o komfort termiczny?

Zimą temperatura często osiąga wartości ujemne. Wydawać by się mogło, że kwestia ta nie dotyczy sypialni – w końcu dom jest ocieplony, a grzejniki działają. Niestety, wielu z nas lubi wietrzyć mieszkanie, wpuszczając do środka świeże powietrze. Należy tutaj zaznaczyć, że przyczynia się ono do znaczącego obniżenia temperatury, przez co nasz organizm się wychładza i ciężej jest nam zasnąć. A jak można zapewnić sobie komfort termiczny z w sypialni zimą? Pierwszym z nich jest spanie na kocu – jest to stara sztuczka, która polega na umieszczeniu koca na prześcieradle lub zamiast prześcieradła. Jest ton w stanie zagwarantować nam komfort termiczny w nocy. Pamiętajmy jednak, aby rano go zdjąć i pozwolić zgromadzonej przez noc wilgoci odparować z materaca. Koc może być umieszczony także na lub pod kołdrą i najlepiej, aby był wełniany. Inną kwestią jest zainwestowanie w świece zapachowe zawierające np. lawendowy olejek eteryczny. Dadzą one nie tylko przyjemne światło, ale także i ciepło. Natomiast unoszący się w powietrzu zapach umożliwia nam zrelaksowanie się.

Materac Fit.4.Sleep Cool Breeze jako świetna opcja na lato

Być może nie każdy z nas wie, że poszczególne rodzaje materacy również mogą podnosić komfort wypoczynku latem lub zimą. A gdyby tak zainwestować w model, który świetnie sprawdzi się przez cały rok? Warto tutaj zwrócić uwagę na modele Fit.4.Sleep Cool Breeze. Posiadają one właściwości regulujące temperaturę, a powierzchnię użytkową możemy wybierać w zależności od pory roku! Odpowiada za to pianka NRG Black Diamond z technologią Cool Breeze. Zawiera powłokę Black Diamond, która poprawia izolację termiczną i mikroklimat oraz Active Carbon odpowiedzialną za odprowadzanie ciepła produkowanego przez organizm na zewnątrz materaca. Warto także wspomnieć o pokrowcu Dual Temperature, który został uszyty z dwóch różnych tkanin. Po jednej stronie jest dzianina Senslce z technologią cool-to-touch, która wykazuje działanie chłodzące. Po drugiej natomiast zatrzymująca ciepło dzianina Harmony touch. Nie można również zapomnieć o tym, że podobnie jak inne materace Fit.4.Sleep:

  • posiadają właściwości antyalergiczne,
  • mają siedem stref twardości,
  • gwarantują optymalną wentylację wypełnienia.

Z czego jeszcze składa się komfortowe łóżko?

Nie ma co ukrywać, wiele akcesoriów sypialnianych również wpływa na komfort naszego snu. W ofercie sklepu internetowego Senna Materace znajdziemy wiele różnych produktów, które są w stanie korzystnie wpłynąć na komfort oraz jakość wypoczynku. A o czym warto wiedzieć?

Po pierwsze – poduszka

Podstawą każdego odpowiednio skomponowanego łóżka jest poduszka do spania. Produkt ten jest w stanie zagwarantować prawidłowe wsparcie górnych partii ciała, do których zalicza się głowa, barki oraz kręgosłup w odcinku szyjnym. Na rynku znajdziemy różne modele, w tym ergonomiczne poduszki piankowe dostępne na https://hilding.pl/.

Po drugie – kołdra

Niby nic – w końcu to tylko produkt, którym możemy się przykryć. Jednak cały sekret tkwi w tym, że to właśnie dzięki niej mamy gwarancję komfortu termicznego. Wynika on z odpowiedniego rodzaju wypełnienia oraz gramatury, który należy dopasować do aktualnej pory roku. Ponadto jest w stanie zapewnić nam przyjemne wrażenie otulenia!

Po trzecie – stelaż

Wydawać by się mogło, że jeśli czegoś nie widać, to nie jest to ważne. Czy tak jest w przypadku stelaża? Nie! Produkt ten odpowiada za prawidłowe wsparcie materaca, a tym samym wpływa na komfort wypoczynku, wentylację wypełnienia czy żywotność podłoża do spania.

Po czwarte – pościel i prześcieradło

Kołdrę i poduszkę ubiera się w pościel, a na materac zakłada prześcieradło. Oznacza to, że mają one ciągły kontakt z naszą skórą. Z tego powodu warto zainwestować w wysokiej jakości produkty z dobrego materiału. Może to być len, bawełna czy satyna.

Po piąte – ochraniacz na materac

Wielu z nas uwielbia jeść i pić w łóżku, jednak istnieje ryzyko zalania materaca. Wówczas wnikająca do niego wilgoć może przyczynić się do rozwoju pleśni czy grzybów. Warto zatem chronić swoje podłoże do spania i zainwestować w ochraniacz na materac!

Pora roku, a tym samym panująca na dworze temperatura ma znaczący wpływ na jakość naszego snu. Zarówno upalne lato, jak i lodowata zima przyczynia się do trudności z zasypianiem. Warto zatem zadbać o komfortowe warunki w sypialni, a także zainwestować w materac Fit.4.Sleep Cool Breeze!