Zielona sypialnia odnosi się przede wszystkim do motywów roślinnych, pozwalających nam połączyć się z naturą. Stawiamy tutaj na barwy ziemi, czyli wszelkiego rodzaju brązy, beże, zielenie czy błękity. Jeśli tylko mamy możliwość – możemy zdecydować się na fototapetę np. z motywem lasu. Nie zapominajmy także o drewnie! To właśnie ono pozwala stworzyć unikalną atmosferę oraz różnych, ekologicznych dekoracjach. A o czym jeszcze warto pamiętać w sypialni ekologicznej? Z pewnością o roślinach i wygodnym łóżku!

Rośliny do zielonej sypialni

Zielona sypialnia nie może obejść się bez roślin. To właśnie one nadają jej unikalnego wyglądu i pozwalają połączyć z naturą. Jednak, czy każda roślina nadaje się do tego pomieszczenia? Jak się okazuje – nie! Oto najlepsze propozycje, które warto rozważyć!

Sansewieria gwinejska

Najpopularniejsza i najczęściej uprawiana. Może osiągnąć 1-1,5 m wysokości i zdobić naszą sypialnię poprzez wąskie, płaskie i mięsiste liście. Są ciemnozielone, ozdobione jasnymi prążkami, przez co nadają eleganckiego wyglądu. Warto je wybrać, gdyż mają wyjątkowe właściwości wytwarzania tlenu nocą i pochłaniania dwutlenku węgla.

Nefrolepis

Roślina doniczkowa o kępiastym pokroju i przewieszających się liściach, które tworzą pióropusz. Zazwyczaj osiąga 40-80 cm wysokości i ma podobną szerokość. Niektóre dorodne okazy mogą mieć liście osiągające nawet do 130 cm długości! Warto uwzględnić ja w sypialni, gdyż dodatkowo usuwa z powietrza substancje toksyczne oraz wydziela duże ilości wilgoci.

Skrzydłokwiat

Jest to zdecydowanie roślina dekoracyjna, która świetnie sprawdzi się w sypialni. Ma wydłużone, intensywnie zielone liście oraz piękne kwiaty o mlecznym kolorze. Swoim wyglądem mogą przypominać niektórym skrzydła. Ich rozmiar zależy od odmiany, jednak sama roślina znana jest z pochłaniania wielu toksycznych substancji i wytwarzania dużej ilości wilgoci. W ten sposób jest niezwykle przyjazna człowiekowi.

Zielistka

Wyróżnia się swoimi długimi, ale wąskimi liśćmi, które mają jasnozielony kolor. Dodatkowo zdobione są paskami w kolorze białym lub żółtym. Często spotykamy ją u naszych babć, gdyż dawniej gościła w prawie każdym domu. A dlaczego warto zwrócić na nią uwagę? Przede wszystkim ma szczególne właściwości usuwania zanieczyszczeń z powietrza.

Dendrobium

Jest to idealna propozycja dla osób, których zielona sypialnia ma egzotyczny akcent. Posiada skórzaste, lancetowate liście, które są ustawione naprzemiennie. Ma dość długi okres kwitnienia oraz nie wymaga skomplikowanej pielęgnacji, przez co sprawdzi się nawet u początkujących miłośników roślin. Warto wprowadzić ją do sypialni, gdyż skutecznie usuwa substancje toksyczne i posiada właściwości pochłaniania dwutlenku węgla oraz wydzielania tlenu nocą.

Zielona sypialnia a ekologiczne materace Hilding

Zielona sypialnia nie obejdzie się bez ekologicznego akcentu, jakim są materace ekologiczne Hilding. Są to unikalne produkty, które nie tylko gwarantują zdrowy sen w komfortowych warunkach, ale także mają realny wpływ na zmniejszenie śladu środowiska! Warto tutaj zaznaczyć, że przy produkcji wykorzystano najwyższej jakości surowce, które są w 100% recyklingowane. Oznacza to, że możemy się obudzić wypoczęci, pełni energii i gotowi do działania, a przy tym zminimalizować nadmierną produkcję odpadów w przyrodzie! Warto tutaj zaznaczyć, że w zależności od modelu, możemy spotkać się z:

  • pokrowcem EcoGreen – wykonana z przędzy nadającej się w 100% do ponownego przetworzenia,
  • pianką wysokoelastyczna HR Eco HighResilience Support – gwarantuje najlepsze podparciem dla ciała oraz doskonałą wentylacją wnętrza,
  • pianką Eco+ HighResilience – jest to sprężysty materiał przyjazny dla środowiska i wykonany z materiałów pochodzących z recyklingu,
  • pianką termoelastyczną EcoThermal Visco – odpowiada za regenerację pod kątem fizycznym i psychicznym,
  • pianką PureEco FlexiFoam – ma podwyższoną twardością oraz sprężystą powierzchnią.

Na czym polega wybór podłoża do spania?

Decydując się na komfortowe podłoże do spania dostępne na https://hilding.pl/, nie zapominajmy o uwzględnieniu osobistych potrzeb i preferencji. W końcu tylko dzięki temu wybrany przez nas model będzie w stanie idealnie dopasować się do anatomicznych kształtów ciała! Oznacza to, że pod uwagę musimy wziąć:

  • wiek użytkownika,
  • stan zdrowia,
  • rodzaj wypełnienia,
  • stopień twardości,
  • rozmiar.

Na jakie akcesoria sypialniane warto zwrócić uwagę?

Materac do spania to ważny element każdej sypialni, jednak w skład łóżka wchodzi jeszcze kilka innych elementów. Określa się je jako akcesoria sypialniane i są one dostępne m.in. w sklepie internetowym Senna Materace. A na jakie warto zwrócić uwagę?

Poduszka

Poduszka do spania ma za zadanie zapewnić prawidłowe wsparcie głównym partiom ciała. W ich skład wchodzi głowa, barki oraz kręgosłup w odcinku szyjnym. Poprzez odciążenie mięśni, nie jesteśmy narażeni na poranny ból głowy, a także sztywny kark. Decydując się na odpowiednio dopasowany do nas produkt, należy pamiętać o kilku czynnikach. Do nich zalicza się głównie rodzaj wypełnienia, wysokość czy kształt poduszki.

Kołdra

Kołdra do spania ma za zadanie przede wszystkim przyjemnie otulić nasze ciało. Wówczas zdecydowanie łatwiej nam zasnąć. Jednak nie można zapomnieć o innej, ale równie ważnej funkcji. Jest nią zagwarantowanie właściwego komfortu termicznego, przez co ciało nie przegrzewa się latem i nie wychładza zimą. A jak wybrać dobrą kołdrę? Przede wszystkim należy uwzględnić takie parametry, jak rodzaj wypełnienia, gramatura czy rozmiar.

Ochraniacz na materac

W komfortowej sypialni każdy z nas chce się zrelaksować i odpocząć. Często wiąże się to z jedzeniem lub piciem na łóżku. Istnieje ryzyko rozlania napoju, a tym samym zalania materaca. Na szczęście jesteśmy w stanie temu zapobiec poprzez zakup ochraniacza na materac! Pamiętajmy jednak, aby jego wymiary pokrywały się z naszym podłożem do spania. Oprócz tego chroni on przed zabrudzeniem i zanieczyszczeniem.

Zielona sypialnia? Czemu nie! Pamiętajmy jednak, aby nie zabrakło w niej roślin oraz ekologicznych dodatków. Idąc z duchem eko trendów warto także zastanowić się nad zakupem ekologicznego materaca od Hilding. W końcu warto dbać o planetę!