Montaż wanny zazwyczaj rozpoczyna się od usunięcia starej wanny.

Właśnie wyremontowałeś swoją sypialnię, kupiłeś nowe łóżko. Wyobraź sobie, jakie to wspaniałe uczucie zasnąć po wzięciu gorącej kąpieli z bąbelkami. Ale żeby to zrobić, trzeba wymienić starą wannę.

Po usunięciu starej wanny należy dokonać przeglądu podłogi oraz rur zasilania i kanalizacji. Wszystko to jest skomplikowaną pracą, którą najlepiej powierzyć profesjonalistom. W Krakowie takie prace wykonuje pogotowie hydrauliczne Fikser. W przypadku, gdy nowa wanna ma być zainstalowana w innym miejscu, ważne jest, aby obliczyć długości węży i rur. Przyjrzyjmy się, jak zainstalować metalową wannę.

Montaż wanny żeliwnej

Wanny żeliwne to najbardziej popularne wanny w Polsce. Duża część popytu na ten produkt spowodowana jest przystępną ceną. Takie wanny montuje się na nogach, a następnie montuje się do niego syfon. Często sprzedawany jest w zestawie z wanną. Podczas montażu wanny należy uzyskać niewielki spadek, aby ułatwić odpływ wody. Można to osiągnąć poprzez umieszczenie bloków pod nogami naprzeciwko otworu drenażowego. Zapewniając nawet minimalne nachylenie, uzyskasz niezbędny odpływ wody. Najlepiej jest zainstalować wannę na specjalnie zaprojektowanych uszczelniaczach. Dzięki ich zastosowaniu można zapobiec przesiąkaniu cieczy przez listwy i gniazda. Jeśli używasz uszczelniaczy, to nawet po wielu latach można łatwo odkręcić wszelkiego rodzaju połączenia. W przypadkach, gdy wanna będzie przy ścianie, to zaprawa cementowa lub pianka montażowa pomoże pozbyć się szczeliny. Jeśli odległość między ścianą a wanną jest duża, to murowanie jest koniecznością. Gdy szczelina jest zamknięta, można ją wyłożyć płytkami lub pomalować. Po ostatecznym zainstalowaniu wanny , można z niej już korzystać po upływie 24 godzin. Za pierwszym razem należy użyć zimnej wody, po kilku razach można użyć również ciepłej. Robiąc to, przedłużysz żywotność żeliwa.

Jak zamontować wannę akrylową

Przed zamocowaniem wanny akrylowej za pomocą tej metody należy wszystko obliczyć, aby podczas instalacji leżała dokładnie po bokach wcześniej zainstalowanego profilu, a dno lekko dotykało muru wzdłuż niego.
Wanny akrylowe są na drugim miejscu pod względem dystrybucji. Dziś jest ogromny wybór tych produktów. Montaż tego typu wanny jest prosty. Ponieważ plastik ma niską wytrzymałość, wanny akrylowe są instalowane na stalowej ramie. Wanna akrylowa może być również montowana łatwiejszą metodą. Ta metoda zastępuje metalową ramę pianką montażową. To rozwiązanie pozwala zwiększyć wytrzymałość produktu, co skutkuje dłuższą żywotnością. Rozważaliśmy, jak zainstalować wanny metalowe i akrylowe. Jeśli zastosujesz się do tych zaleceń, będziesz w stanie wykonać pracę samodzielnie.

Artykuł sponsorowany