Aranżacja sypialni to kwestia, o której wielu z nas zapomina – w końcu i tak nikt nie widzi tego pomieszczenia. Tymczasem to, jak będzie wyglądać sypialnia, jest niezwykle ważne, zwłaszcza dla naszego samopoczucie. Jest to związane z tym, że odpowiada ona za zdrowy i spokojny wypoczynek. Z uwagi na to, powinna wyróżniać się relaksującym klimatem, który koi nasze zmysły. A jakie są najpopularniejsze style sypialniane?

Sypialnia w stylu skandynawskim

Idealne rozwiązanie do stworzenia uniwersalnego wnętrza. Poprzez brak zbędnych zdobień, proste formy czy naturalne materiały, jesteśmy w stanie stworzyć zarówno kobiece wnętrze, jak i męskie – wystarczy tylko odpowiednio dopasować dodatki! Oprócz tego świetnym rozwiązaniem będzie tutaj naturalne, np. drewniane łóżko.

Sypialnia w stylu klasycznym

Wyróżnia się dużą spójnością aranżacji oraz stonowanymi kolorami. Dominuje tutaj symetria wraz z prostymi formami. Wystrój ten jest przytulny, a także stanowi bezpieczne rozwiązanie w każdej sytuacji. Ważnym elementem będzie tutaj materac do spania, który w dużym stopniu odpowiada za jakość oraz efektywność naszego wypoczynku. Gwarantuje on prawidłowe wsparcie ciała, przez co może się ono zregenerować w czasie snu.

Sypialnia w stylu glamour

Aranżacja, która jest najczęściej zalecana do kobiecej sypialni. Wyróżnia ją wiele elementów, w tym wyjątkowo bogata paleta barw. Zazwyczaj stosuje się tutaj fiolet, czerwień i róż. Jednak na ścianach znajdziemy także błękit czy biel. Oprócz tego wyróżnia się złote lub srebrne wykończenia oraz połyskujące meble i dodatki.

Sypialnia w stylu eklektycznym

Idealne rozwiązanie dla osób, które nie mogą zdecydować się na jeden, konkretny styl. Dozwolone są tutaj wszystkie chwyty oraz mieszanie kolorów, materiałów czy dodatkowo. Za dominujące cechy uznaje się geometryczne wzory, połączenie nowoczesności z vintage oraz jako osobisty charakter. Można go podkreślić na wiele sposobów, w tym poprzez poduszki ozdobne czy koce.

Sypialnia w stylu nowoczesnym

Powstał z myślą o osobach, które cenią sobie minimalizm. Oznacza to, że nie znajdziemy tutaj bibelotów oraz niepotrzebnych dodatków. W tym wnętrzu dominują proste kształty, gładkie ściany i rośliny doniczkowe. Urządzając w tym stylu sypialnię, należy postawić na jednolitą fakturę tapet, dywanów, poduszek czy koców.

Kolor ścian, rodzaj mebli, fototapeta czy wybranych dodatków w znaczący sposób przekłada się nie tylko na komfort snu, ale także jakość wypoczynku. Jednak nie zapominajmy przy tym o poszczególnych akcesoriach sypialnianych, na które powinno składać się wygodne łóżko!

Artykuł sponsorowany