Głównym elementem sypialni jest łóżko oraz materac do spania. To właśnie on odpowiada za zdrowy sen, gdyż jest w stanie niemalże idealnie dopasować się do anatomicznych kształtów naszego ciała. W ten sposób odpowiada za regenerację mięśni oraz prawidłowe ułożenie kręgosłupa. Co prawda, materac do spania gwarantuje spokojny sen, jednak równie ważny jest wystrój sypialni. A jak ją urządzić, aby odwiedzała nasze wnętrze? 

Styl rustykalny, czyli powrót do natury

Tego typu wnętrza są niezwykle ciepłe, przytulne i większości z nas kojarzą się z wakacjami na wsi. Idealnie sprawdzi się w sypialni osób, które chcą żyć zgodnie z naturą i bez pośpiechu. Dominują tutaj jasne kolory oraz naturalne materiały, takie jak drewno czy kamień. Często spotkać można tutaj również meble nadgryzione zębem czasu.

Styl glamour, czyli sypialnia z przepychem

Styl glamour to idealna propozycja do stworzenia wyjątkowo kobiecej sypialni. Charakteryzuje się luksusem i błyskiem, który pozwoli każdej kobiecie poczuć się wyjątkowo. Można tutaj postawić na masywne, pikowane fotele jako dodatek do sypialni, a także mebli z wysokim połyskiem. Świetnie wkomponują się tutaj kryształowe żyrandole, duże lustra czy przestronna toaletka. Za dominujące kolory uznaje się róż, złoto oraz srebro.

Sypialnia vintage, czyli powrót do przeszłości 

Sypialnia urządzona w tym stylu stanowi harmonijne połączenie tradycji z nowoczesnością. Wpisuje się w ideologię osób wyznających nurt zero waste, gdyż wykorzystuje się meble, które można odnowić. Często znajdziemy tutaj charakterystyczne dodatki, takie jak porcelana, kryształowe misy czy świeże kwiaty.

Styl orientalny, czyli egzotyczny charakter

Idealne rozwiązanie do sypialni osób, które są zafascynowane egzotyką lub uwielbiają podróżować. Świetnie sprawdzi się również w przypadku męskiej sypialni, gdyż możemy tutaj postawić na różnorodność form, zdobień i wzorów. Tak naprawdę mało co nas ogranicza, gdyż mamy również dostęp do żywej kolorystyki i różnego rodzaju tapet! Warto również zaznaczyć, że można się pobawić oświetleniem, wykorzystując różne motywy.

Styl boho, czyli całkowita swoboda

Styl ten pod pewnymi względami można porównać do eklektyzmu, gdyż kierujemy się tutaj swoboda w dobieraniu wzorów i kolorów. Oznacza to, że nasza sypialnia będzie kolorowa, fantazyjna i niezobowiązująca, przez co możemy w pełni wyrazić swoją artystyczną duszę. Możemy to uzyskać poprzez nieoczywiste połączenia, naturalne materiały i mocne kolory.

W sypialni spędzamy średnio ⅓ swojego życia. Z uwagi na to, już dziś warto urządzić sypialnię w taki sposób, aby nie tylko zapewniała nam zdrowy i spokojny wypoczynek, ale także cieszyła oko. W końcu ma to być miejsce relaksu!

Jeśli nie wiesz, jak się za to zabrać, odwiedź portal https://fantasyheart.pl/, a z pewnością dowiesz się, jak wybrać urządzić idealną sypialnię!