Aromatyczna kąpiel to świetny sposób na odprężenie się po ciężkim dniu, a także istotny krok w codziennej pielęgnacji ciała. Można ją stworzyć poprzez stosowanie odpowiednio dobranych kul do kąpieli, które poprzez różnorodny skład, mogą zmiękczać, odżywiać lub natłuszczać skórę. Stanowią ważny element każdej łazienki, jednak, jak je wybrać? 

Kule do kąpieli – co warto o nich wiedzieć? 

Kule do kąpieli stanowią mocno zapakowane mieszanki suchych składników kosmetycznych, które po zamoczeniu w wodzie musują, uwalniając drogocenne substancje. Ich głównym zadaniem jest uzyskanie działanie oczyszczające i nawilżające, jednak często nadają wodzie barwy, a także charakterystycznego, odprężającego zapachu. Ich używanie jest dość proste – należy wrzucić je do wanny w trakcie napuszczania wody lub po całkowitym napełnieniu. Należy jednak decydować się tylko na produkty sprawdzone, które mają dobry i korzystny dla skóry skład. Wówczas mamy pewność, że będą w pełni bezpieczne oraz nie powodują podrażnień. Zdecydowanie powinniśmy zrezygnować z produktów, które zawierają dużo konserwantów, sztucznych dodatków i perfum, gdyż mogą zaszkodzić zarówno skórze alergika, jak i miejscom intymnym. 

Zalety stosowania kul do kąpieli

Stosowanie kuli do kąpieli przyczynia się do zmiękczenia wody, dzięki czemu jest ona delikatniejsza dla skóry. Poprzez zawarte w środku, silnie odżywiające i nawilżające składniki, w naskórku następuje wiązanie wody. Wiele z nich posiada dodatkowo intensywny zapach, który sprzyja aromaterapii, przez co możemy się dodatkowo zrelaksować i odprężyć. Pamiętajmy jednak, że działanie kuli do kąpieli nie jest długoterminowe, bez regularnego ich używania oraz prawidłowego wypoczynku. To właśnie poprzez zapewnienie sobie odpowiednio dopasowanego do potrzeb materaca, stan naszej skóry może się znacząco poprawić. Jest to możliwe z uwagi na fakt, iż wspomaga on zdrowy sen, który korzystnie wpływa na całe ciało. Co więcej, wspomaga regenerację mięśni oraz niweluje dolegliwości bólowe ze strony kręgosłupa. 

Jak wybrać kule do kąpieli? 

Mało kto nie lubi zrelaksować się w wannie w czasie odprężającej, aromatycznej kąpieli. Świetnie sprawdzą się tutaj kule do kąpieli, dzięki którym szybko odżywimy ciało oraz ukoimy zmysły w zaciszu domowego spa. Z uwagi na to, wybierając kule do kąpieli, należy zwrócić szczególną uwagę na: 

  • renomę firmy, 
  • skład, 
  • właściwości, 
  • zapach,
  • ilość kąpieli, na jakie starcza.

Oczywiście, stosowanie kuli do kąpieli nie tylko oczyści nasze ciało, ale także pozwoli nam się prawidłowo zrelaksować. Dzięki zawartym wewnątrz składnikom możemy poczuć się bardziej atrakcyjni, gdyż poprawia się stan naszej skóry.