Stereotypy materacowe

Materace sprężynowe kieszeniowe to konstrukcje niezłomne, wręcz nie zniszczalne a w przypadku przestarzałych bonelli dodatkowo jeszcze atrakcyjne cenowo.  Nie bez przyczyny dokonując wyboru materaca do sypialni aż 60%  klientów wybiera właśnie ten rodzaj materacy 80×200. Dzieję się tak za sprawą ich trwałości i naszego jednak przyzwyczajenia do konstrukcji sprawdzonych i niezawodnych. Nie lubimy nieznanego, nie lubimy eksperymentować,  a materace piankowe są jeszcze dla nas czymś nowym i nie końca zbadanym. Stereotyp, że pianka to gąbka został w nas głęboko zakorzeniony i niezmiernie trudne jest się tego wyzbyć z naszej świadomości. Cokolwiek byśmy próbowali zmienić w jakości  pianki, to sprężyna widnieje na czele stawki materacowej. Jest faktem, iż materace bonellowe praktycznie nie istnieją na rynku z racji tego, że są niewygodne i szybciej się zużywają niż pockety czy tez pianki. To jednak to co je wyróżnia to cena, są nadal konkurencyjne dla droższych materacy kieszeniowych i najdroższych konstrukcji hybrydowych. Swoje wąski grono odbiorców mają wśród materacy dla singli, dzieci i młodzieży i tam bardzo dobrze się odnajdują. A po kilku latach użytkowania są wymieniane bez większego żalu że się zużyły.

Nowy rodzaj sprężyn…

…czyli materace kieszeniowe to materace niemalże idealne. Całość materaca jest zbudowana z drobnych sprężynek w taki sposób, że są one schowane w osobnych kieszeniach, dzięki czemu działają niezależnie od siebie  i idealnie dostosowują się do jego kształtu. Nasz kręgosłup, kark, biodra i nogi mają odpowiednie wsparcie i mogą się prawidłowo zregenerować podczas snu. Zasada jest taka im więcej sprężyn ma taki materac tym jest wygodniejszy i bardziej trwały. Takie rozwiązanie sprawia, że materace 100×200 są idealne dla par o zróżnicowanej wadze ponieważ niemal całkowicie niwelują ruchy partnera na materacu oraz różnice twardości. Najlepsze materac kieszeniowe posiadają 5, 7 a nawet 9 stref twardości o zróżnicowanej twardości aby odpowiednio zagłębić części naszego ciała i zapewnić idealne podparcie.

Zaufaj najlepszym

W ofercie Hilding istnieją standardowe, 3 typy twardości (grubości drutu), dzięki temu możesz dopasować je do swoich indywidualnych potrzeb. Najbardziej popularna jest grupa produktów z sprężyną po podwyższonej twardości gdzie mamy do dyspozycji materce: Step, Zorba oraz medyczne Fandango. Kolejna grupa zalecana jest osobą z dolegliwościami kręgosłup to grupa produktów z sprężyną twardą: Cha-Cha, medyczne Pasodoble oraz Tango. Nowością wśród materacy sprężynowych jest pocket Plus. Sprężyna ta ma średnią twardość, za to jest najwyższa z wszystkich sprężyn ofercie Hilding . Ma aż 15 cm wysokości i  oferowana jest w produktach: Lambada oraz Dance. Ofertę zamykają perfekcyjne sprężynki typu multi, oferują dwa razy więcej sprężyn niż standardowe pockety i o 1/3 więcej sprężynek niż Pocket Plus. W grupie multipocketów Hilding posiada szeroką gamę produktów. Jest wśród nich miedzy innymi bestseller Flamenco, prozdrowotna Makarena oraz wielofunkcyjny materac Electro.  Materac multikieszeniowy Hilding Makarena posiada status materaca medycznego 160×200 z racji na swój pozytywny wpływ na wsparcie kręgosłupa i całego ciała.