Sprężyny liderem rynku

Mimo coraz większej oferty materacy piankowych i naprawdę ciekawych rozwiań technologicznych to właśnie sprężyny cieszą się nadal nie malejącą popularnością.  W Polsce są wciąż numerem jeden wśród naszych klientów. Materace kieszeniowe z pewnością okażą się świetnym rozwiązaniem dla osób, które cenią sobie tradycyjne rozwiązania a takich osób jest bardzo wielu. Jeśli przez długi okres czasu spałeś/łaś na materacu sprężynowym, to Twoim kolejnym materacem zapewne będzie również sprężynowy. Ponieważ w przypadku wielu osób decyzja o wyborze materaca sprężynowego to tylko formalność i jedyną barierą mogą być możliwości finansowe. Jednak jeśli tylko finanse pozwolą warto zainwestować w materac kieszeniowy czy multikieszeniowy, ponieważ jest to produkt wykonany w nowoczesnej technologii i bardzo wygodny. Jego unikalna konstrukcja na pewno nie zawiedzie wybrednych użytkowników i tych którzy są wierni swoim przekonaniom, że jedynie sprężyna została zaprojektowana w taki sposób, żeby idealnie wspierać kręgosłup w najważniejszych miejscach, które wywołują jednocześnie najwięcej ucisków.

Szyty na miarę

Pozostając wiernym konstrukcjom sprężynowym, pozostaje wierzyć, że kiedyś nieprzekonani dadzą szansę naprawdę ciekawym rozwiązaniom w materacach piankowych i hybrydowych. Nawet jeśli teraz obawiamy się konstrukcji piankowych, warto samodzielnie zgłębić wiedzę na temat struktury pianki termoelastycznej czy wysokoelastycznej i w przyszłości spróbować niesamowitych możliwości komfortu wielowarstwowych materacy hybrydowych. Po prostu samemu przekonać się, że duży udział pianki w materacu sprężynowych tylko może spotęgować komfort i jakości snu a wybór miedzy sprężyną czy pianką będzie podyktowany tylko naszą potrzebą komfortu a nie stereotypami  i nie sprawdzonym mitami. Niezależnie od naszego wyboru, trzeba pamiętać o tym, żeby materac piankowy czy sprężynowy dostosować do sylwetki i wagi ciała użytkownika lub użytkowników, ponieważ tylko wtedy spełnia on dobrze swoją funkcję i jest w pełni komfortowy.

Co wybrać?

W tym wszystkim, nie należy skreślać materacy bonellowych, ponieważ producenci bardzo dbają, aby były solidne i również wytrzymałe. Chętnie wykorzystuje się je w miejscach komercyjnych, jak pensjonaty i hotele, ponieważ są odporne na nacisk osób o różnej masie ciała. Taki materac 180×200 na pewno sprawdzi się też dla osoby śpiącej w pojedynkę, jeśli zostanie dopasowany właśnie do jej potrzeb. Z tego względu, że jest to wariant ekonomiczny sprężyny, bardzo często stosuje się go do wypełnienia łóżek dziecięcych oraz młodzieżowy bez straty jakości i utraty znacznej kwoty pieniędzy. Jeśli istnieje taka możliwość finansowa, warto jednak rozważyć zakup materaca o konstrukcji kieszeniowej, multikieszeniowej o znacznie większych walorach jakościowych i możliwościach komfortu a dla obecnych niedowiarków, nowych i innowacyjnych materacy hybrydowych. Cokolwiek byśmy nie wybrali, nie dajmy  się zwieść błędnym opinią bo nie ma najlepszego materaca sprężynowego, jest tylko model najlepiej dostosowany do potrzeb konkretnego odbiorcy.

Pamiętajmy o…

Na koniec warto zaznaczyć, ze wśród wszystkich oferowanych materacy 160×200 na rynku to właśnie większość materacy sprężynowych posiada status materaca medycznego z racji na swój pozytywny wpływ na wsparcie kręgosłupa i całego ciała. Nie oznacza to, że powinny na nim spać tylko osoby mające problemy ze snem i problemami kręgosłupa. Taki materac świetnie nadaje się również w celach profilaktycznych i relaksujących dla singli i dla par. A  takie właściwości tylko podkreślą wybór przyszłych użytkownych i zachęci do wyboru materac sprężynowych Hilding o statusie medycznym.