Z czego są materace piankowe?

Pianka poliuretanowa to nie gąbka. Nie ugniata się, nie odkształca, nie wydziela nieprzyjemnych zapachów a przed wszystkim jest bezpieczna dla człowieka. Porzucając te stereotypy o piankach do materacy, możemy być pewni, że kupując materac wytrzyma on co najmniej tyle co sprężynowy, a dzięki nieskończonej ilości punktów podparcia materac taki idealnie ułoży się do fizjologicznych krzywizn naszego ciała – zapewniając nam idealne podparcie podczas snu. Stojąc przed wyborem idealnego materaca piankowego dla siebie, niewątpliwie stajemy przed trudnym wyborem. Ponieważ wybieramy spośród ogromnej oferty materacy piankowych z których to każdy producent zapewnia nas, ze to właśnie jego produkt jest najlepszy. Oferta przyciąga nas swoim walorami zdrowotnymi i najlepszym komfortem, jakością czy też po prostu ceną. Możemy wybierać z pośród materacy piankowych o podwyższonej elastyczności (Flexi foam), wysokoelastycznych (HR), termoelastycznych (Visco), lateksowych czy też różnego rodzaju łączeń tych pianek w celu stworzenia materac o różnym stopniu twardości, elastyczności i komfortu. Bez wątpienia taki możliwości łączenia komponentów piankowych sprawiają, że materac piankowy to idealny wybór dla osób uwielbiających komfort. Stwierdzenie, że materac piankowy jest wyborem idealnym i uniwersalnym, nie stanowią żadnego nadużycia.

Cechy pianek

Materace piankowe dzięki rozwojowi wysokiej jakości komponentów piankowych stają się doskonałą alternatywą dla materacy sprężynowych. Wysoka gęstość pianek i bogata paleta twardości pianek to doskonała oferta dla osób cierpiących na nadwagę jak i osób bardzo lekkich. Takie rozwiązanie pozwoli zapewnić najlepsze dopasowanie dla różnych grup wagowych. Z kolei możliwość nacinania pianek w różnych strefach i różnych odległościach pozwala dostosować ich rozmieszczenie i twardość dla różnych kategorii wzrostu i wagi. Materace piankowe 140×200 można dopasowywać do różnych rozmiarów oraz rodzajów stelaży. Sprawdzą się one zarówno na stelażach podnoszonych manualnie, jak i nowoczesnych ramach sterowanych elektrycznie. Z powodzeniem można zamówić również materac piankowy w każdym nawet najbardziej nietypowym rozmiarze, gdyż docięcie pianki pod wymiar nie stanowi większego problemu dla producenta materacy piankowych. Takie rozwiązanie doskonale się sprawdzi  w ofercie dla maluchów, czyli mniejszych rozmiarów materacy dziecięcych czy tez młodzieżowych. Wśród takich konstrukcji dla maluchów doskonale sprawdzi się pianka o podwyższonej elastyczności flexi foam. Zapewni odpowiednie podparcie i wystarczającą elastyczność punktową już od najmłodszych lat dziecka pomagając w zachowaniu poprawnej postawy ciała oraz napięcia mięśniowego dziecka. Dodatkowo nie będzie obciążać  portfeli rodziców.

A więc – dla kogo?

W grupie zainteresowanych materacami piankowymi z pewnością powinny znaleźć się osoby cierpiące na bole kręgosłupa i walczące z napięciem mięśniowo-szkieletowym. Wielopunktowe podparcie i elastyczność punktowa w materacach wysokoelastycznych pozwoli rozluźnić napięcie mięśniowy w okolicy bólu i ulżyć w cierpieniu najbardziej wymagających użytkowników. Takie rozwiązanie znajdziemy w materacach  wysokoelastycznych Rock&Roll i Foxtrot. Materace powinny znaleźć swoje przeznaczanie w domach ludzi aktywnych, uprawiających sport amatorsko jak i wyczynowe. Szczególe miejsce w tej grupie produktowej zajmują materace termoelastyczne Salsa i Rumba, które dzięki zastosowanej warstwie pianki termo dostosowują się do ciała pod wpływem temperatury i nacisku. Osoby, które lubią gdy ich materac generuje dużo ciepła oraz otula całe ich ciało, będą z pewnością zadowolone z tego rodzaju materaca. Są idealne dla osób ceniących wysoki komfort i dla tych którzy mają problemy z krążeniem. Dodatkowo materace z pianki termoelastycznej czy też innowacyjnej pianki Flofom rozluźniają napięcie mięśniowe i otulają nas w trakcie odpoczynku. W przypadku pianki Flofom otrzymujemy dodatkowe atuty w postaci delikatnego chłodzenia i bardzo otwartej struktury komórkowej, która zapewnia cyrkulację powietrza i higieniczne środowisko snu. O korzyściach wynikających z posiadania materaca piankowego 180×200 może by mówić bardzo wiele. Jest to nie tylko jedno z najlepszych rozwiązań dla osób ceniących sobie najwyższy komfort w rozsądnej cenie ale coraz bardziej cenimy właśnie materace piankowe za ich wartość prozdrowotną. Materace Salsa, Rumba posiadają specjalistyczne certyfikaty, które nadają im miano medycznych. Wspomagają one rehabilitację, ułatwiają utrzymanie kręgosłupa w bezpiecznym ułożeniu, a także pomagają zachować odpowiednie napięcie mięśni. Dzięki temu osoby z wadami postawy czy urazami mogą spokojnie się regenerować podczas snu. Bez wątpienia jest rozwiązanie dla osób przewlekłe chorych, z dolegliwości kręgosłupa ale i tych, którzy cenią sobie jakość snu.