Czy istnieje materac idealny? Jeszcze nie. Ale to kwestia czasu kiedy materac zbliży się do nas jeszcze bliżej, odkryje swoje nowe oblicze i zaskoczy nas swoimi pomysłami na lepszy sen. Czy istnieje materac dla wybrednych? Tak, jest taki materac 100×200.

Materac na lata

To ten jedyny, który właśnie wybrałeś spośród oferty materacy Hilding. Żaden materac 180×200 jednak nie będzie myślał za ciebie więc właśnie dlatego za nim go wybierzesz najważniejsze jest przygotowanie się do indywidualnego testowania każdego modelu i nie kupowania go „w ciemno”.  Bo najlepszym materacem będzie ten, który pasuje swoimi właściwościami do Twoich potrzeb drogi użytkowniku. Aby wybór był trafny i pomocny wystarczy zwrócić uwagę na kilka podstawowych rzeczy, które odkryją twoje potrzeby w poszukiwaniu idealnego komfortu by wyselekcjonować te materace, które rzeczywiście pozytywnie wpływają na Twój sen i samopoczucie.  A należało by zacząć o odpowiedzi na pytania w jakiej pozycji zasypiasz, w jakiej spisz i w jakiej się budzisz. Czy masz jakieś dolegliwości, które uniemożliwiają użycia jakiś komponentów a może masz jakieś zalecenia od swojego lekarza, które pomogą dobrać wyselekcjonowane materiały. Czy się pocisz i kręcisz podczas snu. A może jesteś uczulony na jakieś alergeny itp. Może wydawać się, że pytań jest mnóstwo, warto jednak poświęcić temu nieco czasu – pamiętajmy, że materac 80×200, który wybierzesz, zostanie z Tobą na długie lata!

Który wybrać?

Wybierając  spośród materacy piankowych, sprężynowych i hybrydowych, nie sposób pominąć tych które mają dwa, więcej  rodzajów komfortu. Taki wybór może okazać się zbawianiem dla osób, które są niezdecydowane i nie zdają sobie sprawy, że ich błędny wybór może zaważyć na ich zdrowiu i zdrowym śnie. Materace piankowe dwustronne, z dwoma rodzajami twardości/ komfortu Rock&Roll, Conga i Modern pomogą wybrednym użytkownikom dostosować komfort, twardość i elastyczność punktową. Materace o konstrukcji sprężynowej Pasodoble i Fandango zapewnią doskonałe podparcie od strony z warstwą kokosu. Dla osób o podwyższonej wadze i par o zróżnicowanej wadzie idealnym rozwiązaniem będą materace Makarena i Flamenco, gdzie multikieszeniowe rdzenie są wzmocnione dodatkową warstwą gęstego i antyalergicznego lateksu. Idąc dalej w stronę komfortu Ci najbardziej wymagający nie powinni przejść obojętnie obok materacy o najwyższym komforcie użytkowania, w których to zastosowano wyselekcjonowane najwyższej jakości materiały.

Właściwości materacy

W tej grupie najbardziej komfortowym i elastycznym materacem sprężynowym jest bez wątpienia materac hybrydowy Dance z warstwa chłodzącą Flofom oraz jego bliźniacza wersja piankowa Boogie, która jest troszkę twardsza i została stworzona do zadań specjalnych. Dla Boogie żadna waga nie jest wyzwaniem. Przy zachowaniu tego samego odczucia komfortu dla rożnych kategorii wagowych materac sprawdzi się dla par, sportowców i ludzi niezdecydowanych wcześniejszymi propozycjami. Ale to nie koniec niespodzianek dla wybrednych użytkowników jest coś wyjątkowego. Stawkę tak na prawdę zamyka kolejny materac hybrydowy, który bez wątpienia poradzi sobie nawet z najbardziej wymagającym i niezdecydowanym użytkownikiem. Materac Electro posiada aż 6 opcji wyboru komfortu od miękkie warstwy wysokoelastycznej pianki, poprzez warstwę kokosową i lateksową i skończywszy na warstwie termoelastycznej. A to wszystko odbywa się w jednym materacu dzięki możliwości odpinania i przepinania górnej części materaca, w której samodzielnie możemy zmieniać twardość i komfort materaca 140×200 i przetestować takie rozwiązanie, które będzie dla nas najbardziej odpowiednie.  Materac Electro to właśnie ten w którym spoczywa cała wiedza konstruktorów materacowych i dzięki tej wiedzy wybredny użytkownik odnajdzie na pewność siebie.