Geneza powstania

W tym momencie należałoby się cofnąć do historii pianek, gdzie pianka była nazywana gąbką. A jej przeznaczenie było ulokowane w zupełnie innym asortymencie. Wtedy nikt nie myślał, że rozwój tego materiału pójdzie w zupełnie inną stronę.  Jeżeli by cofnąć się o kilkanaście lat wstecz to początki były bardzo trudne, a zmiana postrzegania pianki wymagał długich lat metamorfozy. Zanim trafiła do naszych domów przeszła wiele przemian jakościowych i wytrzymałościowych, które miały na celu wzmocnienie jej pozycji na rynku materacowym.

Więc jakie wady?

Na początku tej drogi materac piankowy miał wiele wad. Jedną z nich, kluczowych dla konsumenta, była jego niska trwałość oraz niski komfort. Pianki nie posiadały w ogóle elastyczności albo elastyczność była bardzo niska, brak elastyczności punktowej, słabą jakości, bardzo szybko się ugniatały a po dłuższym użytkowaniu można było zaobserwować odkształcenia trwałe na powierzchni materaca 140×200. Wszystko zaczęło się zmienić w ostatnich latach. Mocno przyśpieszył rozwój surowców piankowych wypierając mocno zakorzenione konstrukcje sprężynowe. Obecnie wybór typów pianek i ich jakości jest ogromny. Mamy do wyboru pianki termoelastyczne reagujące na temperaturę w których nasze ciało dyktuje odczucie komfortu i ułożenie naszego ciała. Pianki chłodzące, które są ukojeniem podczas gorących letnich dni oraz pianki wysokoelastyczne o otwartej strukturze komórkowej zapewaniające najwyższą elastyczność punktową. Całość uzupełniają pianki lateksowe, bardzo trwałe komfortowe materiały wypełniające w całości lub części konstrukcje piankowe.

Postaw na jakość

Wszystkie te konstrukcje znajdują swoje miejsce w ofercie Hilding. Począwszy od Salsy i Rumby z pianką termoelastyczną, poprzez lateksową konstrukcję Melody i wysokoelastyczny Rock&Roll i Modern, a skończywszy na Boogie z pianka chłodzącą. Reasumując ciężko mówić o wadach pianek. Raczej wady możemy tylko rozpatrywać w kontekście cen i jakości materiałów użytych od ich wytworzenia. Tylko wtedy możemy mówić, że o czymś złym jakościowo lub czymś dobrym. W przypadku tych drugich jedynie cena wysokiej jakości, innowacyjnych pianek może być barierą przy wyborze materaca piankowego. Ale czy nie warto zapłacić  za najlepszą jakość i idealny komfort na długie lata. Zdecydowanie warto zainwestować w materac piankowy 100×200.