Jeśli cenisz sobie doskonały sen i zdrowie swojego ciała – z pewnością starannie dobierasz materac do spania. Zależy ci, by nie wydać fortuny i dopasować go do niewielkiego metrażu, a przy tym zainwestować w jakość? Zastanawiasz się, jaki rozmiar materaca będzie najlepszy? Materac o rozmiarze 120X190 to bardzo komfortowa powierzchnia spania dla jednej osoby – niezleżnie od jej gabarytów. Ponadto jest  on klasyfikowany jako mały materac dwuosobowy. Dowiedz się, dlaczego materac termoelastyczny 120X190 jest optymalnym wyborem dla tak wielu użytkowników.

Czym wyróżniają się materace termoelastyczne na tle innych materacy?

Materac termoelastyczny jest wyjątkowy – to krok milowy w stronę jakości snu. Jego konstrukcja i wysokiej klasy komponenty sprawiają, że zapomnisz, co znaczy niewygodny materac! Materac termoelastyczny to elita wśród materaców. Najbardziej plastycznymi rodzajami materacy są dwa typy: materace z lateksu oraz z pianki termoelastycznej Visco. 

Dlaczego  termoelastyczny materac jest tak dobry? Pianka reaguje na ciepło, czyli temperaturę ciała i dostosowuje się do jego kształtu. Zapewnia idealne podparcie, pomaga szybko znaleźć komfortową pozycję do spania. Materac termoelastyczny zmniejsza napięcie mięśni i zapewnia uczucie przyjemnego otulenia,  a także wspiera kręgosłup. To skutkuje niezwykłą wygodą wypoczynku, doskonałą regeneracją i odprężeniem mięśni.  Materace termoelastyczne dodatkowo niwelują dolegliwości alergiczne. To bezproblemowe zasypianie i nowa kultura snu! 

Materace lateksowe cechują się doskonałą elastycznością i są bardzo wytrzymałe. Wkład lateksowy to idealne podparcie ciała (głównie kręgosłupa) i regeneracja najwyższej jakości. Najlepsze materace lateksowe, projektowane przez liderów w branży (np. firmę Hilding) mają ponadto właściwości antyalergiczne i są doskonałe dla osób o podwyższonej wadze, ponieważ mogą utrzymać do 140 kilogramów. 

To warto wiedzieć! 

Jaki materac termoelastyczny wybrać? Kupuj go zawsze u renomowanych dostawców. Ich materace przeszły szereg testów, a wieloletnie doświadczenie powala im określać się liderem w dziedzinie komfortu snu. Taką marką jest m.in Hilding, która ma w ofercie termoelastyczny materac Rumba, zapewniający mnóstwo prozdrowotnych korzyści, a także termoelastyczny materac Salsa – idealny dla par, nawet tych z dużą różnicą wzrostu i wagi.

Materace termoelastyczne – w jakich rozmiarach są oferowane?

Jaki rozmiar materaca termoelastycznego wybrać? Jednoosobowe łózko nie musi skazywać cię na wąski i niewygodny materac. Światowej klasy producenci materacy mają w swojej ofercie takie, które rozmiarem sprostają najbardziej wyszukanym gustom. Dlatego jeśli podczas snu często zmieniasz pozycję ciała, a przy tym lubisz czuć sie wręcz otulony miękkim, elastycznym materacem i zależy ci na silnej regeneracji oraz wysokim komforcie snu – wybierz materac termoelastyczny 120×190. Jeśli natomiast szukasz elastycznego, a przy tym bardzo wytrzymałego materaca, z pewnością zainteresuje cie materac lateksowy 120×190

Pamiętaj!

Materace termoelastyczne są doskonałe dla wszystkich, którzy zmagają się z bólem kręgosłupa. Taki materac fachowo podpiera ciało, dostosowuje się do jego kształtu i otula, by dać maksimum wypoczynku i jak najlepszy, zdrowy sen oraz ulgę dla kręgosłupa. Materac termoelastyczny z pewnością będzie idealny dla alergików, gdyż ze względu na świetną wentylację, zwalcza dolegliwości alergiczne. Renomowani producenci typu Hilding oferują materace termoelastyczne w wielu rozmiarach – od 80 aż do 180 cm szerokości. 

Kto szczególnie powinien zainteresować się zakupem materaca termoelastycznego do swojej sypialni?

Istotne jest to, czy materac termoelastyczny 120×190 ma być dla jednej osoby, czy dla pary. Dla jednej osoby taki materac na pewno będzie komfortowy, niezależnie od wymiarów jej ciała. Dla dwojga partnerów materace termoelastyczne 120×200 nadają się tylko wtedy, gdy mają oni bardzo drobne sylwetki lub zbyt mało miejsca w sypialni na większe łóżko. Faktem jednak jest, że materace termoelastyczne 120×190 mogą z  powodzeniem służyć jako łoże dla dwóch osób, oraz jako materac jednoosobowy dla tych którzy żyją aktywnie i mają wysokie oczekiwania co do komfortu snu. 

Materac termoelastyczny 120×190  jest idealny dla osoby o korpulentnych kształtach i większej wadze. Nie tylko szerokość  stworzy im wygodną powierzchnię do spania, ale także pianka visco, która dopasuje sie do wagi i nacisku, dbając o zdrowy sen i wypoczynek nawet dla mocno obciążonego w ciągu dnia kręgosłupa. 

Materac termoelastyczny 120×190 to także doskonała opcja dla osoby starszej, która w ciągu nocy może swobodnie sie przekręcać: otrzymuje odpowiednio dużo miejsca i wysoki komfort snu, jaki zapewnia termoelastyczna pianka o właściwościach ortopedycznych. 

Opracowane przez: zdrowykregoslup.pl