Wyspani mogą więcej – to dewiza szwedzkiej marki Hilding. Od 1939 roku produkuje ona wysokiej jakości akcesoria do zdrowego snu, takie jak materace, stelaże czy poduszki. Ergonomiczne, trwałe i antyalergiczne – co jeszcze warto o nich wiedzieć?

Hilding – ceniony producent materacy ze Szwecji

Producent szwedzkich materacy Hilding jest obecny na rynku od ponad 80 lat. Oprócz skandynawskiego designu, który cechuje wszystkie produkty marki, słyną one także z wysokiej jakości i wytrzymałości.
Firma przez lata swojej działalności zdobyła uznanie tych, którzy świadomie i starannie poszukują sprawdzonych rozwiązań do swoich sypialni. Wybierając materac Hilding czy stelaż lub poduszki szwedzkiej marki, mogą oni bowiem kierować się zaufaniem do doświadczonego i sprawdzonego producenta.

Szeroka gama produktów Hilding

Jeśli szukamy odmiany dla swojej sypialni, bogata oferta producenta materacy Hilding może nas zaskoczyć. Materace, ochraniacze, stelaże, a nawet ergonomiczne poduszki – to tylko kilka kategorii produktów, które mogą wpłynąć na zdrowy i komfortowy sen.

W ofercie znajdziemy między innymi:

  • wygodne materace Hilding – piankowe (w tym termoelastyczne), sprężynowe (kieszeniowe lub multipocket), a także hybrydowe. Szwedzki producent oferuje materace zarówno dla dorosłych, jak i dzieci;
  • materace nawierzchniowe – te dodatkowe produkty, na przykład Hilding Select Top, są doskonałym sposobem na podniesienie standardu obecnego łóżka lub kanapy;
  • niezbędne ochraniacze – lekkie i uniwersalne ochraniacze – na przykład Hilding Czardasz, które dodatkowo poprawiają komfort snu, a także chronią materac główny;
  • trwałe stelaże – oprócz materacy Hilding ma w ofercie stelaże klasyczne (płaskie) oraz ruchome, takie jak innowacyjny Hilding Select Moto, stanowiące idealne podparcie do spania;
  • ergonomiczne poduszki – szwedzki producent dba także o jakość snu i odpowiednie podparcie kręgosłupa poduszkami, na przykład profilowanym modelem Hilding Visco Prime.

Hilding, czyli wysokiej jakości materace dla każdego

Przyglądając się wielu produktom marki Hilding, szczególną uwagę warto zwrócić oczywiście na materace. To flagowe produkty firmy. Materace od szwedzkiego producenta stanowią połączenie elegancji i komfortu. Hilding dba o to, aby każdy mógł znaleźć produkt wygodny i maksymalnie dopasowany do swoich potrzeb. Co konkretnie można wybrać?

Ceniącym wygodę poleca się zaawansowane technologicznie wkłady piankowe. Ciekawym rozwiązaniem jest Velvet Touch, czyli wysokoelastyczna pianka, która jest sprężysta, miękka w dotyku i zapewnia odpowiednią twardość. Możemy ją znaleźć np. w materacach termoelastycznych Hilding Rumba czy Hilding Mambo. W ofercie znajdziemy także inne interesujące rozwiązania.

Innowacje w szwedzkich materacach Hilding

Innym rodzajem szwedzkich materacy są produkty sprężynowe (kieszeniowe i multipocket). Te pierwsze, jak Hilding Zorba, zbudowane są z siedmiostrefowej sprężyny kieszeniowej. Gwarantuje ona idealne wsparcie i dopasowanie do anatomicznej budowy ciała. Te drugie, multipocket (np. Hilding Makarena), mają sprężynki umieszczone w osobnych kieszonkach, aby każda z nich indywidualnie reagowała na wagę ciała i ruchy podczas snu.

Wartym polecenia, innowacyjnym rozwiązaniem jest także materac Hilding typu hybrydowego. Przykładami mogą być Hilding Electro czy Hilding Dance. Co cechuje materace hybrydowe? Przede wszystkim łączą one w sobie atuty konstrukcji sprężynowej i piankowej, a dzięki temu spełniają oczekiwania nawet najbardziej wymagającego użytkownika. Optymalna sprężystość, wsparcie całego ciała oraz punktowa elastyczność to główne cechy tego typu modeli.

Dlaczego warto wybierać materace produkowane przez markę Hilding?

Zalet znanych i cenionych szwedzkich materacy Hilding jest wiele. Warto wymienić tu przede wszystkim elegancki design, który odzwierciedla funkcjonalność, innowacyjne rozwiązania i ponadprzeciętny komfort dla użytkownika.

Inne atuty materacy marki Hilding to:

  • doskonała wentylacja – wkład materacy, np. Hilding Mambo, ma specjalistyczne profilowanie i nacięcia zapewniające jego optymalną wentylację. W materacu nie gromadzą się szkodliwe bakterie i wilgoć;
  • wkłady antybakteryjne – materace takie jak Hilding Safety Smyk dla dzieci mają właściwości antybakteryjne, dzięki czemu we wnętrzu i na powierzchni nie gromadzą się roztocza i bakterie;
  • właściwości antyalergiczne – materiały zastosowane do produkcji materacy są bezpieczne, nie zawierają szkodliwych substancji oraz nie wywołują alergii;
  • możliwość odwrócenia – obie strony materaca przeznaczone są do użytkowania, a ich regularne zamienianie zapewnia lepszą wentylację i zwiększa trwałość produktu (przykład: Hilding Rock and Roll);
  • status produktów medycznych – materace takie Hilding Salsa spełniają główne wymagania dyrektyw tzw. Nowego Podejścia Unii Europejskiej, dotyczących bezpieczeństwa użytkownika oraz ochrony zdrowia i środowiska.

Wybór materaca czy stelażu to pierwszy krok w kierunku poprawy jakości snu. Można być pewnym, że ze szwedzką marką Hilding zmiany w sypialni będą zdrowe i komfortowe!