Dobrze dobrany materac odpowie na potrzeby Twojego ciała, zapewni prawidłowe wsparcie dla kręgosłupa. Renomowana marka Janpol oferuje w korzystnej cenie także materace dla alergików. Charakteryzują się one wypełnieniem, które jest maksymalnie uodpornione na absorbowanie wilgoci. Nie sprzyja powstawaniu pleśni, ani rozwojowi drobnoustrojów, które są szkodliwe dla zdrowia. Osoby cierpiące na dolegliwości kręgosłupa również mogą znaleźć materac, dedykowany specjalnie dla nich.

Najlepsza materace z pianki lub sprężynowe

Nowoczesne materace piankowe mogą składać się z kilku różnych pianek, z których każda ma inne właściwości. Mogą być też z jednolitej pianki. Podobnie sprawa ma się z materacami pocketowymi – sprężyny mogą być usytuowane tak, że powstaną różne strefy nacisku na materacu. Będzie to jeszcze bardziej zwiększać jego ergonomię, a co za tym idzie – wygodę użytkowania. Wiele osób zastanawia się, czy warto kupować materace twarde. Najważniejszą sprawą jest jednak elastyczność i to, by podłoże dopasowywało się do ruchów, dając podparcie.

Materace ortopedyczne – dla kogo?

Zdarza się, że nawet nie podejrzewamy, że bóle głowy lub szumy uszne mogą być spowodowane obciążeniem kręgosłupa podczas snu. Dlatego fizjoterapeuci podkreślają, że dobór odpowiedniego materaca oraz poduszki jest bardzo ważną sprawą. Wybierając materac należy uwzględnić jego twardość, materiał, przeznaczenie, oraz tworzywo, z jakiego powstał pokrowiec. Materace medyczne sprawią, że osoby o ograniczonych możliwościach poruszania się zyskają więcej wygody, zapobiegną też odleżynom.