Wygodne łóżko a dokładniej materac to bez wątpienia klucz do dobrego snu. Od tego, jak się wysypiamy, zależy m.in. nasze samopoczucie w ciągu dnia. A biorąc pod uwagę, że śpimy średnio 7-8 godzin na dobę, z całą pewnością zakup materaca powinien być przemyślany. Jeśli planujesz właśnie jego wymianę, poniższy tekst powinien Cię zainteresować. Zapraszamy do lektury.

Dobry materac to inwestycja na lata, która jest podstawą dobrego snu

Jak wspomnieliśmy we wstępie, śpimy średnio jedną trzecią naszego życia, warto więc zadbać o to, aby nasz sen był jak najlepszy. Szczególnie w ostatnich latach wiele mówi się o znaczeniu snu, jego wpływie na nasze samopoczucie, zdrowie, wydajność i nastrój. Zakup materaca to decyzja na kilka lat. Dlatego też warto przemyśleć, który materac kupimy i dlaczego akurat ten. Dobra wiadomość dla nas klientów jest taka, że na przestrzeni ostatnich 20 lat bardzo mocno rozwinął się rynek materacy. Szukasz modelu dla siebie? Zajrzyj na emkameble.pl/materace-pocketowe

Jakie rodzaje materacy możemy spotkać w sklepach?

Odwiedzając dowolny salon z materacami natkniemy się na modele różniące się między sobą: budową, materiałem, twardością, sprężystością, ceną i właściwościami (np. dla osób z problemami z kręgosłupem, dla par itd.). Najpopularniejsze rodzaje materacy to:

– materace sprężynowe – charakteryzują się dobrą cyrkulacją powietrza, wysoką wytrzymałością i niską ceną. Wadą materacy sprężynowych jest mała elastyczność punktowa, co oznacza, że nie dopasowują się idealnie do kształtu ciała i mogą powodować nierównomierne obciążenie kręgosłupa.
– materace piankowe – składają się z pianki poliuretanowej lub lateksowej. Materace piankowe charakteryzują się wysoką elastycznością punktową, co oznacza, że idealnie dopasowują się do kształtu ciała i zapewniają odpowiednie wsparcie dla kręgosłupa. Są też hipoalergiczne, termoaktywne i łatwe w utrzymaniu.
– materace pocketowe, kieszeniowe – ich wyróżnikiem jest to, że mają sprężyny umieszczone w osobnych kieszonkach, co sprawia, że są bardziej elastyczne i lepiej dopasowują się do ciała. Materace pocketowe są też chętnie wybierane przez pary, gdyż nie przenoszą ruchów partnera.
– materace hybrydowe – to połączenie materacy sprężynowych i piankowych, które łączą zalety obu typów. Materace hybrydowe składają się z warstwy sprężyn kieszeniowych i warstwy pianki wysokoelastycznej lub termoelastycznej. Materace tego typu charakteryzują się dobrą cyrkulacją powietrza, wysoką elastycznością punktową, hipoalergicznością i termoaktywnością. Są pewnego rodzaju kompromisem między twardością a miękkością, a także między ceną a jakością.

Dlaczego materace pocketowe zyskują coraz większe uznanie klientów?

Pozostańmy na dłużej przy tym typie materaca. Wspomnieliśmy, że jedną z różnic pomiędzy poszczególnymi typami materacy są ich właściwości. Tym właśnie wyróżniają się materace pocketowe, dzięki czemu stają się coraz chętniej wybieranymi przez klientów. Oto co je wyróżnia:

– materac pocketowy lepiej dopasowuje się do kształtu ciała i zapewnia optymalne podparcie dla kręgosłupa,
– bardzo często są zalecane osobom, z różnymi schorzeniami kręgosłupa: skolioza, lordoza, bóle szyi,
– materace pocketowe niwelują „efekt huśtawki” w łóżku, dzięki czemu nie odczuwamy ruchów partnera,
– są trwałe i odporne na odkształcenia i zużycie. Materac pocketowy nie zapada się pod ciężarem ciała, co przedłuża jego żywotność i zachowuje jego właściwości.

Materace pocketowe – kieszeniowe są nieco droższe, aniżeli pozostałe, ale jakość snu i ich trwałość rekompensują nam poniesiony wydatek. Przyjmuje się, że dobry materac posłuży nam 7 lat. Jest to zatem inwestycja długoterminowa w nasze zdrowie i samopoczucie.

Podsumowanie

Jak widać z powyższego, krótkiego poradnika, zakup materaca to ważna decyzja, która wymaga przemyślenia. Różne rodzaje materacy i ich właściwości sprawiają, że każdy znajdzie model dla siebie. Pamiętajmy jednak, aby nie oszczędzać na materacu za wszelką cenę, gdyż to od niego w dużej mierze zależy, jak będziemy się wysypiać, a tym samym jak będziemy się czuć.

Artykuł sponsorowany