Zastanawiamy się, w jakim stylu urządzić sypialnię? A może uwielbiamy dodatek drewna w tym pomieszczeniu? Jak się okazuje, w sypialni świetnie sprawdzą się drewniane elementy dekoracyjne oraz meble! Co więcej, surowiec ten jest używany w wielu stylach wnętrzarskich. A jak stworzyć czarująca sypialnię z drewnianymi dodatkami?

W jakim stylu może urządzić czarującą sypialnię z drewnianymi dodatkami?

Istnieje wiele stylów wnętrzarskich, a każdy z nich ma swoje unikalne cechy. Jednak co, gdy najbardziej zależy nam na drewnianych dodatkach? Nie ma żadnego problemu – znajdziemy trzy wyjątkowe style, w których się ono pojawia!

Styl klasyczny

Idealny dla osób, które nie lubią zmian. Jest przede wszystkim minimalistyczny i elegancki. Poprzez stosowanie najwyższej jakości materiałów, takich jak drewno, pozwala na stworzenie sypialni na lata. Dominuje tutaj stonowana kolorystyka, najczęściej ciepłe brązy i beże. Poza tym ważna jest tutaj dbałość o detale, takie jak ozdobne oświetlenie czy sztukaterie na ścianach.

Styl skandynawski

Obecnie jedne z bardziej popularnych stylów aranżacji wnętrz. Jest prosty, a przy tym, ciekawy i przytulny. Kolorami bazowymi są tutaj jasne i stonowane odcienie bieli, beżu czy szarości. Jednak można także używać intensywnych akcentów. Z naturalnych materiałów używa się tutaj nie tylko drewno, ale także kamień, len czy bawełnę. Nie może także zabraknąć prostych form oraz miękkich tkanin!

Styl rustykalny

Tutaj mamy do czynienia z ciepłym, przytulnym i kojarzącym się ze wsią klimatem. Sypialnia w tym stylu pozwala nam wpuścić naturę do środka. Nic dziwnego, dominują tutaj anse kolory oraz naturalne materiały – głównie drewno i kamień. Świetnie wpasują się tu meble nadgryzione zębem czasu, a także dodatki uwzględniające m.in. naturalne kwiaty. Styl ten daje nam duże pole do manewru, zwłaszcza w dekoracjach.

Czy drewniane łóżko jest wygodne?

Wyróżnia się wiele rodzajów łóżek, a wśród nich jest łóżko drewniane. Posiada ono wiele różnych zalet, w tym dobroczynny wpływ na nasze zdrowie. Wynika to z wytwarzania specjalnej energii oraz mikroklimaty. Poza tym daje nam w pewien sposób możliwość obcowania z naturą, przez co działa kojąco na ludzką psychikę. Drewna, z jakiego składa się łóżko, może posiadać inną barwę, rysunek słoi lub właściwości, a wynika to z rodzaju drewna, jakie zostało użyte przy produkcji. Za najbardziej popularne uznaje się łóżka sosnowe, jednak często także decydujemy się na drewno olchowe. Za chyba najważniejsze zalety tego typu łóżka uznaje się:

 • wytrzymałość,
 • ponadprzeciętny wygląd,
 • unikalność.

Na koniec nie zapominajmy, że o drewniane łóżko trzeba również odpowiednio dbać. Oznacza to, że ramę oraz wyszyte elementy należy przynajmniej raz w tygodniu przecierać wilgotną, niemokrą ściereczką. W ten sposób unikniemy zalania materiału i jego szybszego zniszczenia. Stosujmy także preparaty zabezpieczające drewno przed zniszczeniem oraz nadające mu pięknego blasku.

Jaki materac do drewnianego łóżka?

Do drewnianego łóżka świetnie sprawdza się materace Hilding. Tak naprawdę możemy tutaj postawić na modele ekologiczne, naturalne czy klasyczne, takie jak materace piankowe, sprężynowe czy hybrydowe! Warto tutaj zaznaczyć, że jest to niezastąpiony element każdego łóżka, gdyż odpowiada za właściwe wsparcie kręgosłupa oraz całej sylwetki. Umożliwia to niemalże idealne dopasowanie się do anatomicznych kształtów ciała użytkownika. Poza tym to właśnie dzięki unikalnej budowie i właściwościom umożliwia właściwą regenerację pod kątem fizycznym i psychicznym. Decydując się na dobry materac Hilding ze strony https://hilding.pl/, pamiętajmy, aby uwzględnić osobiste potrzeby i preferencje użytkownika. Co to oznacza? Głównie pod uwagę musimy wziąć takie czynniki, jak:

 • wiek,
 • stan zdrowia,
 • stopień twardości,
 • rodzaj wypełnienia,
 • rozmiar.

W jakie akcesoria sypialniane zainwestować?

Oczywiście na komfort snu wpływa przede wszystkim materac do spania. Jednak nie można także zapomnieć o istnieniu innych akcesoriów sypialnianych. Nas tronie sklepu internetowego Senna Materace znajdziemy wiele różnych produktów. A na jakie należy zwrócić dużą uwagę? Oto akcesoria sypialniane, bez których nie zaśniemy!

Po pierwsze – stelaż

Stelaż to konstrukcja zbudowana z licznych listewek, którą umieszcza się pod podłożem do spania. Jest to ważny element, gdyż bezpośrednio wpływa na komfort wypoczynku. Oznacza to, że ma znaczący wpływ na wspieranie go, przez co zapewnia zdrowy, wygodny i bezpieczny sen. Inną kwestią jest zwiększanie poziom higienicznego wypoczynku. Pamiętajmy, że do komfortowego łóżka stelaż musi być odpowiednio dopasowany. Obejmuje to ustalenie takich kwestii, jak:

 • rodzaj materaca,
 • grubość materaca,
 • rodzaj łóżka,
 • materiał, z jakiego wykonano listewki.

Po drugie – poduszka

Dobra poduszka do spania to taka, która jest w stanie zagwarantować prawidłowe wsparcie górnych partii ciała. Zalicza się do nich przede wszystkim głowa, barki oraz kręgosłup w odcinku szyjnym. Przy wyborze poduszki nie zapomnijmy o uwzględnieniu takich kwestii, jak:

 • rodzaj wymienienia,
 • wysokość,
 • stopień twardości,
 • kształt,
 • rozmiar.

Po trzecie – kołdra

Dobra kołdra ta taka, która zagwarantuje nam optymalny komfort termiczny. Oznacza to, że niezależnie od panujących na dworze warunków atmosferycznych, gwarantuje nam właściwy komfort termiczny. Co więcej, jest w stanie przyjemnie otulić nasze ciało. Jednak, aby cieszyć się wysokiej jakości kołdrą, należy zastanowić się nad trzema podstawowymi kwestiami, do których zalicza się:

 • grubość materaca,
 • rodzaj materaca,
 • rodzaj łóżka.

Drewniana sypialnia z pewnością doda elegancji. W ten sposób możemy spokojnie wypoczywać. Co więcej, drewno nadaje unikalnego klimatu, przez co stworzymy wyjątkowe wnętrze!