Efektywny wypoczynek każdej nocy skutkuje dobrym samopoczuciem przez cały dzień. Dla dobrego wysypiania się kluczowy jest nie tylko sam materac – bardzo dużą rolę ogrywa tutaj szeroko rozumiana higiena snu. Czym ona tak właściwie jest i dlaczego jest taka ważna?

Czym jest higiena snu?

Niskiej jakości wypoczynek może mieć znaczący wpływ na pogorszenie się naszego samopoczucia, funkcjonowania oraz często stanu zdrowia. Z uwagi na to warto stosować się do ogólnie przyjętych zasad higieny snu, które pozwolą na znaczne zwiększenie efektywności wypoczynku. Zaliczyć można do nich np. nieobjadanie się przed snem – kolacja powinna być lekkostrawna i zjedzona 2-3 godzin przed pójściem do łóżka. W godzinach wieczornych nie zaleca się również stosowania używek, takich jak nikotyna, alkohol czy kofeina. Ważnym punktem jest również aktywność fizyczna, gdyż zmęczenie sprawia, że sen staje się dłuższy i głębszy. Istotnym aspektem jest również odpowiednia temperatura w sypialni oraz nieużywanie urządzeń emitujących światło niebieskie tuż przed pójściem do łóżka.

Higiena snu a materac do spania

Bardzo ważnym aspektem jest podłoże, na którym śpimy. Dobrze dobrany do potrzeb użytkownika materac zapewnia prawidłowe wsparcie dla kręgosłupa oraz stabilizuje całe ciało podczas wypoczynku. Niektóre modele dostępne na rynku posiadają także właściwości prozdrowotne, jak np. w przypadku Hilding Salsa, czy też odznaczają antyalergicznością, jak np. Hilding Melody, dlatego z każdy z łatwością dobierze podłoże do swoich preferencji i ewentualnych schorzeń. Warto jednak zaznaczyć, że większość materacy dostępnych na rynku różni się od siebie budową, rodzajem zastosowanego wkładu oraz właściwościami, dlatego podczas zakupu należy dokładnie przeanalizować specyfikację wszystkich interesujących nas produktów.

Jak wybrać odpowiedni materac do spania?

Zakup nowego materaca to dla niektórych osób może być spore wyzwanie. Wystarczy jednak kierować się kilkoma zasadami, aby z łatwością stwierdzić, czy dany model będzie dla nas odpowiedni. Wśród najważniejszych aspektów, które są kluczowe wymienia się wagę, wzrost czy ewentualne schorzenia użytkownika. Oczywiście nie można zapomnieć również o osobistych preferencjach dotyczących twardości czy rodzaju wkładu. Co więcej, wybierając materac do spania warto postawić na model ze zdejmowalnym pokrowcem, ponieważ pomoże to w utrzymaniu lepszej higieny. Warto zatem zwrócić uwagę na model SleepMed Hybrid Comfort Plus, który oprócz swoich wyjątkowych właściwości, posiada antyalergiczny pokrowiec wysokiej jakości, który zapobiega powstawaniu różnego rodzaju alergii skórnych.

Jakiekolwiek problemy z zasypianiem mogą negatywnie przekładać się na nasze funkcjonowanie za dnia. Dlatego nie czekajmy i już dziś zacznijmy stosować się do zasad higieny snu!

Artykuł sponsorowany