Spędzając w łóżku ok. ⅓ całego życia, warto zapewnić sobie jak najlepsze warunki do wypoczynku. Aby móc zdrowo się wysypiać, warto zainwestować w dobry materac. Na rynku znaleźć można wiele modeli, jednak jaki będzie dla nas najlepszy?

Jaki powinien być dobry materac?

Dobrze dobrany materac powinien być jak najdokładniej dopasowany do potrzeb i oczekiwań użytkownika. Przy zakupie koniecznie trzeba brać pod uwagę wzrost, wagę, a także ewentualne schorzenia. Kluczowy jest także dobór rodzaju wypełnienia, dzięki któremu zyskujemy najróżniejsze właściwości, jak np. doskonałą elastyczność punktową. Wszystkie modele dostępne na rynku posiadają inne cechy, które zostały dopasowane  również względem użytkownika, tak też możemy znaleźć materace dedykowane dla par, alergików, sportowców czy też osób starszych, jak np. w przypadku Hilding Foxtrot.

Dobry materac – właściwości

Na początek warto zwrócić uwagę na materace sprężynowe, takie jak np. Hilding Lambada, będący idealnym modelem dla osób oczekującej wysokiej elastyczności punktowej. Modele tego typu wyróżniają się także redukcją drgań oraz bardzo dużą trwałością. Innowacyjna budowa sprawia, że idealnie sprawdzą się w sypialni osób aktywnych, zmagających się z bólem kręgosłupa czy też par. Na rynku dostępne są również materace piankowe – zbudowane na bazie innowacyjnej pianki lateksowej, termoelastycznej lub wysokoelastycznej. Warte uwagi są również innowacyjne modele hybrydowe, które łączą w sobie wyjątkowe właściwości materacy sprężynowych i piankowych.

Jak wybrać dobry materac?

Dla każdego z nas “dobry materac” może oznaczać coś innego, dlatego z uwagi na to nie warto kierować się aktualnymi trendami czy poradami znajomych, gdyż mogą się one po prostu w naszym przypadku nie sprawdzić. Decydując się na wysokiej jakości produkt, pod uwagę koniecznie należy wziąć wagę użytkownika oraz osobiste preferencje odnośnie twardości podłoża oraz rodzaj zastosowanego wkładu (sprężyna, pianka lub hybryda). Dla alergików zaleca się produkty syntetyczne, zawierające materiały antyalergiczne, najlepiej z dodatkiem lateksu. Z kolei dla osób borykających się ze schorzeniami lub bólami kręgosłupa zaleca się modele ze statusem wyrobu medycznego, jak np. SleepMed Premium Plus. Posiada on liczne właściwości prozdrowotne, które dzięki swojej innowacyjnej budowie pozwalają na dokładne podparcie całej sylwetki w trakcie wypoczynku, a tym samym – efektywną regenerację wszystkich mięśni.

Warto zainwestować w dobry materac, gdyż umożliwia on prawidłowe wysypianie się i regenerację całego ciała, jednak należy zadbać o idealne dopasowanie modelu do swoich potrzeb!