Sypialnia to miejsce,  w którym wypoczywamy i nabieramy energii na cały dzień. Nic dziwnego, że zależy nam, by była przytulna i wygodnie urządzona. Nic nie służy temu lepiej niż styl boho: jest pełen harmonii, eklektyczny, wyjątkowy. Dobrze zestawione kolory, wśród których króluje rattan, plecionki i wiklina, tworzą niezwykle przytulną atmosferę. Sypialnia boho relaksuje i pobudza zmysły. Sprawdź, co powinno się w niej znaleźć, aby zapewnić ci 100% relaksu.

Styl boho – co go wyróżnia?

Termin boho zawdzięczamy francuskiemu „bohème”; oznacza ruch intelektualny skierowany przeciwko burżuazji. Nie tylko poglądy bohemy były niekonwencjonalne. Zaskakiwało również to, jak mieszkała artystyczna elita, a trzeba przyznać, że nietuzinkowymi pomysłami wnętrzarskimi budziła podziw!
W domach bohemy „egzystowały” na równi meble w odmiennych stylach, dekoracje z całego świata, a także etniczne czy orientalne wzory.

Czy wiesz, że najbardziej znanym elementem stylu boho jest rattanowy, wyplatany kosz? Ten charakterystyczny element obrazowo definiuje, czym tak naprawdę jest boho. Ten styl to po prostu pełne gracji, umiejętne przeplatanie wszelkich form etnicznych, okraszone nurtem eco. Boho przygarnie wszystko, co tylko doda wnętrzu uroku, wolności i spokoju.

Styl boho jest pełen nieskrępowanej radości – to odpoczynek na twoich warunkach i według twoich zasad: wśród ciepłych barw, spokojnych splotów i strojnych, etnicznych ornamentów.
Zapewne myślisz, że styl boho pasuje idealnie do sypialni? W pełni to popieramy! To 100% odprężenia. Wstaw do pokoju orientalne dodatki, ażurowe meble oraz perski lub wyplatany z trzciny dywan, a przez cały rok będziesz czuła się, jak na egzotycznych wakacjach. Twoja sypialnia w stylu boho sprawi, że etniczne wzory i orientalne inspiracje stworzą harmonijną całość.

Jak dobrać materac i łóżko do sypialni w stylu boho?

Jednak boho w sypialni to coś więcej niż egzotyczne dodatki. Warto pamiętać, że gra toczy się o Twój dobry nastrój i zdrowy sen. Zwłaszcza ten ostatni nie jest możliwy bez odpowiedniego materaca. Nawet artystyczna bohema nie wzbraniałaby się przed krzepiącym snem i oddałaby wiele za dobry materac do spania.
To właśnie on jest istotą sypialni i treścią całego łóżka. Twoja sypialnia boho stanie się w pełni skończoną, idealną formą, jeśli zaprosisz do niej materace Janpol. Dlaczego? To po prostu bogata oferta doskonałych materacy – najlepszych na dobry sen. Jeśli cenisz sobie wygodę, prestiż i jakość – Janpol ma dla ciebie materac idealny.

W ofercie przykuwa uwagę m.in. materac Erebu Dream: ujął już niejedno serce i odciążył niejeden kręgosłup. Sam jest jak bohema wśród materacy: w niczym nie przypomina tradycyjnych. To sprężynowy materac, który każdą sprężynkę skrywa w osobnej kieszonce. Wszystkie sprężyny są połączone, ale nie wprowadzają się w niemiłe drgania, gdy zmieniasz pozycję podczas snu. Zamiast tego uginają się jedynie pod wpływem punktowego nacisku. Oznacza to stabilność dla ciała i oczywiście zdrowy sen bez budzenia się w nocy. Twoja sypialnia w stylu boho zyska niewysłowiony komfort, a ty – doskonały sen i 100% wypoczynku.

Jakie dodatki najlepiej sprawdzą się w sypialni boho?

Sypialnia w stylu boho to tak naprawdę brak zasad, ponieważ od początku ustalasz je ty. Dlatego baw się stylem i łącz konwencje, mieszaj, zestawiaj, baw się fakturą, kolorem i światłem. Niepasujące do siebie wzory i kolory? To tylko pozór! Tu rządzi twoja osobowość: właśnie dzięki niej sypialnia w stylu boho zyska nietuzinkowy charakter.
Czy jednak boho ma jakąś konwencję? Znikomą. Przede wszystkim liczy sie wygoda korzystania z przestrzeni i artystyczny nieład, który ma być przytulny. Dlatego bądź sama sobie artystyczną elitą i wprowadź boho do sypialni na własnych warunkach. Stwórz pełen uroku klimat, który już od progu otoczy cię spokojem w twojej niepowtarzalnej sypialni boho. Chcesz wiedzieć, jakie dodatki boho najczęściej wykorzystuje się w sypialni?

Sypialnia w stylu boho – lista zakupów

Wiklinowe maty i abażury.
Plecione kosze.
Trawa pampasowa do wazonu.
Rattan w formie mebli i koszyków.
Jasne, najlepiej surowe drewno.
Metalowe dodatki w ciepłym kolorze (mosiądz i miedź).
Naturalne tkaniny, które ocieplą wnętrze (len, juta, wełna).
Orientalne wzory, dywany, ceramika.
Świece zapachowe.
Makramy na ścianę lub jako kwietniki.

Życzymy udanych zakupów i kolorowych snów!