Posiadanie małej sypialni wcale nie oznacza, że mamy rezygnować z komfortowego wypoczynku. Wciąż możemy się nim cieszyć – wystarczy, że dopasujemy model do naszej przestrzeni. Dowiedz się, jakie materace SleepMed sprawdzą się w nie za dużym mieszkaniu!

Materac do małej sypialni – jaki rozmiar?

To, czy w naszej sypialni panuje komfort, jest kluczowe. Od tego bowiem zależy, czy będziemy mogli skutecznie się zrelaksować i wypocząć. W małych sypialniach, mimo tego, że wolne miejsce może być trochę ograniczone, wciąż możemy stworzyć sobie komfortowe warunki do snu. Ważne, aby dobrać taki materac, który będzie pasować do pomieszczenia i nie przytłoczy za bardzo przestrzeni. Musimy dopilnować tego, abyśmy wciąż mogli swobodnie poruszać się po sypialni. W przypadku modeli pojedynczych najlepiej sprawdzą się materace o wielkości 80×200 lub 90×200. Zapewnią nam optymalną swobodę ruchów, a do tego zmieszczą się w pomieszczeniu. Jeśli dzielimy łóżko z partnerem, a nasza sypialnia nie pozwala na wstawienie większego materaca, możemy zdecydować się na najmniejszy model dwuosobowy, czyli 140×200.

Materace SleepMed a komfort

Inwestując w materac SleepMed, nawet w małej sypialni uzyskamy komfort na najwyższym poziomie. Wynika to z przydatnych właściwości i innowacyjnych technologii, które wykorzystano przy tworzeniu produktów. Mowa tu między innymi o możliwości regulacji twardości. Każdy z modeli SleepMed umożliwia wybór między 4 lub nawet 6 różnymi twardościami. W przypadku materacy z serii Standard i Hybrid odpowiada za to ruchoma warstwa pianki termoelastycznej VitaRest®. Aby uzyskać nowy stopień twardości, musimy po prostu rozpiąć pokrowiec i przełożyć warstwę pianki na drugą stronę. Ciekawym rozwiązaniem jest również odpinany top wykonany z pianki termoelastycznej, który zastosowano w produktach z kolekcji Plus i Hybrid Plus. Jest bardzo łatwy w użytkowaniu, ponieważ można go bardzo łatwo odpiąć i przypiąć na przeciwną stronę modelu. Może nawet posłużyć jako osobny materac nawierzchniowy.

Istotnym elementem modeli SleepMed, który wpływa na poziom zapewnianego przez nich komfortu, jest odczuwalny efekt masażu. To dodatkowe udogodnienie, które docenią szczególnie ci, którzy na co dzień mają problem ze zrelaksowaniem się. Ze względu na specjalny design i perforacje wykorzystane na pokrowcu materac gwarantuje przyjemny efekt masowania. Powoduje to, że odpoczynek staje się jeszcze bardziej przyjemny. Jeśli ważny jest dla nas wysoki poziom higieny, z pewnością docenimy technologię Airforce, którą zastosowano w materacach SleepMed. Polega ona na wielostrefowej metodzie nacięcia pianki w tzw. kratkę wentylacyjną. W ten sposób powstają otwarte komory, przez które nadmiar wilgotnego i ciepłego powietrza może się wydostać na zewnątrz. Dzięki temu materac zawsze zapewnia wyjątkową świeżość i czystość. Technologia Airforce przyczynia się do uzyskania maksymalnego obiegu powietrza we wnętrzu wkładu. Pozwala też naszej skórze oddychać i zapewnia znakomitą wentylację. Zapobiega ponadto gromadzeniu się szkodliwych drobnoustrojów, takich jak bakterie, roztocza, kurz czy wilgoć. Z tego względu materac może być używany przez alergików, ponieważ nie przyciąga alergenów.

Jaki materac SleepMed do łóżka pojedynczego?

Chcąc zakupić materac do łóżka pojedynczego do małej sypialni, powinniśmy skupić się na rozmiarach 80×200 lub 90×200. Jeśli chodzi o rodzaje wypełnienia, mamy pełną dowolność. Świetnym wyborem będzie model SleepMed Comfort Plus z wkładem piankowym. Wykorzystano w nim piankę wysokoelastyczną VPPHR, która wpływa na sprężystość i elastyczność podłoża. Zwiększa jego trwałość, a do tego umożliwia wybór między dwoma twardościami. Nie brakuje również pianki termoelastycznej VitaRest®, która dopasowuje się do naszego ciała pod wpływem temperatury, którą wytwarzamy. Co więcej, została podzielona na 7 stref komfortu, dzięki czemu wszystkie kluczowe części ciała mają zapewnione odpowiednie wsparcie. Możemy wyróżnić na przykład strefę głowy lub bioder – każda z nich różni się stopniem twardości. Warstwa pianki ponadto zapewnia przyjemne uczucie otulenia, które pomaga nam się rozluźnić. Redukuje napięcie nagromadzone w mięśniach, a do tego zmniejsza dyskomfort. Dzięki wyjątkowej budowie pianki możemy cieszyć się ponadto właściwościami ortopedycznymi materaca. Ze względu na nie nie musimy obawiać się pogłębienia lub pojawienia się dysfunkcji kręgosłupa. Model zapewnia anatomiczne wsparcie dla całego ciała oraz niweluje bóle pleców i karku.

Jaki materac do łóżka podwójnego?

Materac dwuosobowy, który sprawdzi się do małej sypialni, to model o wielkości 140×200. Dobrze, aby miał wypełnienie hybrydowe. Dzięki temu będziemy mogli korzystać zarówno z właściwości sprężyn, jak i pianek, przez co obie strony będą zadowolone. Materac SleepMed Hybrid Premium składa się z czterech warstw pianki – wysokoelastycznej VPPHR, nowoczesnej Flexifoam oraz termoelastycznej VitaRest®. Zawiera również 7-strefowe sprężyny typu Multi. Ich zastosowanie wpływa na trwałość i solidność podłoża. Sprężyny zostały zaprojektowane w taki sposób, aby anatomicznie dopasowywać się do kształtu ciała użytkownika. Ze względu na drobniejszą budowę, wykorzystuje się znacznie większą ilość sprężyn niż w przypadku modelu kieszeniowego. To prowadzi do uzyskania dwa razy więcej punktów podparcia. Wpływa też na osiągnięcie znakomitej elastyczności punktowej, która dla par ma szczególnie znaczenie. Powoduje bowiem, że materac ugina się jedynie w tym punkcie, w którym wywiera się na niego nacisk. Dzięki temu nie dochodzi do nieprzyjemnego efektu fali, kiedy nasz partner podnosi się lub zmienia pozycję snu. Dla tych użytkowników, którzy są zainteresowani naturalnymi rozwiązaniami, stworzono naturalne materace SleepMed. Model SleepMed Natura Hybrid Plus również łączy w sobie właściwości pianki oraz sprężyn, a do tego składa się z naturalnych komponentów, którymi zastąpiono szkodliwe związki chemiczne.

Chociaż mała sypialnia ma swoje ograniczenia, wcale nie oznacza, że nie możemy zapewnić sobie wysokiego poziomu komfortu. Należy jedynie odpowiednio zagospodarować przestrzeń. W tym przypadku najlepszym rozwiązaniem będzie wybór materaca SleepMed o rozmiarze 80×200 lub 140×200 dla par.

ostrzeżenie wyrób medyczny
Materace SleepMed Comfort Plus, SleepMed Hybrid Premium, SleepMed Natura Hybrid Plus są przeznaczone do profilaktyki wad rozwojowych układu ruchowego (mięśniowo-kostnego) oraz zdrowego snu. Producent: SleepMed. Przedstawiciel i prowadzący reklamę: ABCOMFORT Sp. z o.o.