Materac to zakup, którego dokonujemy raz na kilka, a nawet kilkanaście lat. Z tego względu, gdy już kupujemy nowy model, pragniemy, aby służył nam jak najdłużej, a do tego zapewniał wypoczynek na najwyższym poziomie. W materacach SleepMed gwarantuje to obecność certyfikatu AEH. Dowiedz się o nim więcej!

Certyfikat AEH – co to takiego?

Certyfikat AEH to duże wyróżnienie dla materaca. Aby go uzyskać, produkt musi przejść przez szereg różnych testów. Dokładna analiza ma miejsce w Laboratorium Sleep-Lab, które słynie z nowatorskiego podejścia do materacy. To tam modele są badane pod kątem czterech czynników – ergonomii, higieny, klimatu i trwałości. Wszystkie te elementy składają się na wypoczynek o najwyższym poziomie. Ocena materaca następuje we współpracy ze Szwajcarskim Instytutem AEH, czyli niezależną organizacją zrzeszającą specjalistów w kwestii materacy. Powstała w 1996 roku i prowadzi liczne działania mające na celu poprawić komfort i wygodę użytkowników. Ich aktywność wyróżnia się profesjonalizmem i zastosowaniem najnowocześniejszych rozwiązań.

Ergonomia snu

Pierwszym czynnikiem, który decyduje o jakości danego materaca, jest zapewniana przez niego ergonomia. Pod tą nazwą kryje się stopień optymalnego dopasowania ciała do podłoża. Materac, który charakteryzuje się ergonomią na wysokim poziomie, powinien redukować punkty nacisku, zmniejszać napięcie mięśni i, co najważniejsze, zapewniać stabilne i zdrowe podparcie dla kręgosłupa na całej jego długości. Te elementy są niezbędne do umożliwienia pełnej regeneracji organizmu. Podłoże musi skutecznie dopasowywać się do ciała użytkownika i jego potrzeb, a także zapobiegać nieprzyjemnym dolegliwościom.

W materacach SleepMed ten efekt gwarantuje między innymi zastosowanie termoelastycznej pianki Visco. Ten rodzaj wypełnienia odpowiada na temperaturę wytwarzaną przez nasze ciało i na jej podstawie dopasowuje się do naszych naturalnych krzywizn. Dzięki temu oferuje indywidualnie dobrane podłoże snu, które umożliwia pełny wypoczynek. Pianka skutecznie niweluje ból, dyskomfort i napięcie nagromadzone w mięśniach. Zapewnia też przyjemne uczucie otulenia i niepowtarzalną miękkość, które sprawiają, że jakość naszego wypoczynku staje się jeszcze wyższa. Prawidłowe podparcie kręgosłupa powoduje, że reszta ciała może zostać odciążona, co pozwala na pełne rozluźnienie. Właśnie to działanie sprawia, że pianka wykazuje właściwości ortopedyczne – redukuje ból karku czy pleców, a do tego zapobiega pogłębianiu lub pojawieniu się dysfunkcji kręgosłupa.

Higiena snu

Kolejny element, który jest oceniany przez Sleep-Lab oraz Instytut AEH, to higiena. Odgrywa ona równie istotną rolę co ergonomia – okazuje się bowiem, że poziom higieny i czystości bezpośrednio wpływa na jakość naszego snu. Podczas badań sprawdza się poczucie świeżości podczas wypoczynku, a także skuteczność niwelowania rozwoju bakterii, kurzu, roztoczy i innych drobnoustrojów. W tym celu wykorzystywane są różne nowoczesne technologie, dzięki którym materac wykazuje się właściwościami antyalergicznymi. To ze względu na nie nie musimy obawiać się nadmiaru szkodliwych zanieczyszczeń, które mogłyby wywołać nieprzyjemną reakcję alergiczną. To działanie możemy zaobserwować na przykład w materacach naturalnych SleepMed. Tam sztuczne związki zastąpiono naturalnymi komponentami, takimi jak olej sojowy czy rycynowy. Dzięki temu model nie przyciąga alergenów i jest bezpieczny nawet dla osób z bardzo wrażliwą skórą. Zastosowanie tych elementów pomaga również ograniczyć nieprzyjemny zapach.

Klimat

Niezwykle istotną kwestią poruszaną podczas testów jest klimat. Określa on właściwy przepływ powietrza wewnątrz wkładu materaca. Decyduje również o poziomie wilgotności i temperatury ciała, które w znacznym stopniu oddziałują na nasz sen. Klimat odpowiada za to, czy będziemy mieli zapewnione czyste i świeże otoczenie snu, a także o to, czy zanadto się nie przegrzejemy lub spocimy. Z materacami SleepMed nie musimy tego się obawiać, ponieważ wykorzystano w nich innowacyjną technologię Airforce. Polega ona na specjalnym nacięciu pianki w tzw. kratkę wentylacyjną. Nacięcia stosuje się na całej powierzchni modelu, zarówno w pionie, jak i poziomie. Umożliwia to stworzenie otwartych komór, przez które nadmiar ciepła i wilgoci może zostać usunięty z materaca. Gwarantuje to maksymalny obieg powietrza we wkładzie, ponieważ na ich miejscu pojawia się czyste powietrze, które zapewnia przyjemne uczucie świeżości. Dzięki temu materac oferuje wspaniałą wentylację i przewiewność. Pozwala skórze oddychać i zapobiega gromadzeniu się drobnoustrojów.

Trwałość

Ostatnim z badanych czynników jest trwałość. Jest bardzo ważna, ponieważ to od niej zależy, jak długo będziemy mogli cieszyć się korzystaniem z danego modelu. Trwałość wyraża się poprzez odporność na odkształcenia i eksploatację, a także kontrolę nad oddziaływaniem wilgoci i zmieniającą się temperaturą. Jeśli poziom trwałości jest wysoki, możemy użytkować materac co najmniej przez 10 lat. Warto pamiętać o tym, że materace SleepMed posiadają 15-letnią gwarancję, która daje nam pewność jakości i solidności wykonania produktu. W zwiększeniu trwałości okazują się pomocne pokrowce na materac, które zapobiegają przed zniszczeniem, a do tego ograniczają rozwój wilgoci, który mógłby doprowadzić do pojawienia się wilgoci i pleśni. Za trwałe, sprawdzone podłoże snu odpowiada między innymi pianka wysokoelastyczna VPPHR, która ponadto oddziaływuje na sprężystość modelu. Niezwykłą jakością wyróżniają się również pianki Visco, które od pierwszego aż do ostatniego dnia użytkowania zachowują pierwotne parametry.

Wybierając materac SleepMed, możemy mieć pewność, że podjęliśmy dobrą decyzję. Obecność certyfikatu AEH daje nam gwarancję tego, że podłoże snu zapewni nam najlepszy wypoczynek pod kątem ergonomii, higieny, klimatu i trwałości. Dzięki temu możemy na długo cieszyć się optymalnymi warunkami do snu.

ostrzeżenie wyrób medyczny

Materace SleepMed są przeznaczone do profilaktyki wad rozwojowych układu ruchowego (mięśniowo-kostnego) oraz zdrowego snu. Producent: SleepMed. Przedstawiciel i prowadzący reklamę: ABCOMFORT Sp. z o.o